Iranian Agriculture News Agency

امضای تفاهم‌نامه همکاری تجاری‌سازی محصولات دانش بنیان در حوزه صنعت دام

روز گذشته تفاهم‌نامه همکاری تجاری سازی محصولات دانش بنیان در حوزه صنعت دام بین شرکت نهاده‌های دامی جاهد و شرکت دانش بنیان زیست فناوری فارمد دارو امضا شد

امضای تفاهم‌نامه همکاری تجاری‌سازی محصولات دانش بنیان در حوزه صنعت دام

به گزارش ایانا به نقل از جهاد استقلال، یکی از وظایف و ماموریت‌های اصلی شرکت نهاده‌های دامی جاهد در حوزه امنیت غذایی، افزایش توانمندسازی صنعت دامپروری، به منظور خودکفایی ” در تولید شیر و گوشت و ارتقای مزیت نسبی تولیدات دامی برای راهیابی به نظام تجارت داخلی و جهانی” است.

در این زمینه با توجه به کمبود علوفه و نهاده‌های دامی مورد نیاز، افزایش سنتی جمعیت دام‌های موجود در کشور، تولیدات دامی مقرون به صرفه و امکان‌پذیر نیست.

 یکی از راهکارهای موثر در این زمینه استفاده از فناوری‌های نوین در صنعت دامپروری با هدف افزایش راندمان در گاوداری‌های موجود، افزایش کمی و کیفی محصولات لبنی و گوشت و کاهش هزینه‌های تمام شده تولید است.

 در این راستا شرکت نهاده‌های دامی جاهد برای استفاده بهتر تفاهم نامه‌ای با شرکت دانش بنیان زیست فناوری فارمد دارو در راستای تجاری‌سازی محصولات این شرکت  امضا کرد. این تفاهم نامه در راستای بهره‌وری بیشتر از نهاده در دسترس و عملکرد بهتر در صنعت دام به امضا رسیده است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید