Iranian Agriculture News Agency

آقامیری خبرداد:

رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: شورای عالی تحقیقات بیماری‌های استراتژیک دامی در سازمان دامپزشکی کشور تشکیل شده است

تشکیل شورای عالی تحقیقات بیماری‌های استراتژیک دامی در سازمان دامپزشکی کشور

به گزارش ایانا و به نقل از سازمان دامپزشکی کشور، سیدمحمد آقا‌میری در برنامه ارمغان طبیعت رادیو اقتصاد افزود: تحقیقات دانش بنیان نه در حوزه دامپزشکی بلکه در تمامی حوزه‌ها موثر است و دامپزشکی هم مستثنی از بقیه حوزه‌ها نخواهد بود.

وی اظهارداشت: این سازمان در بحث تحقیقات دامپزشکی در حوزه‌های مختلف مثل دارو، واکسن و مواد بیولوژیک برنامه دارد.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: شورایعالی تحقیقات بیماری‌های استراتژیک دامی در سازمان تشکیل شده است.

وی در ادامه افزود: سازمان به دنبال اینکه فضای علم و عمل را در حوزه اجرا بهم نزدیک کند.

آقامیری با تاکید بر اینکه از شرکت‌های دانش بنیان در حوزه دامپزشکی به شدت حمایت می‌شود، اظهارداشت: تحقیقات دانش بنیان می‌تواند مشکلات کشور را در حوزه‌های مختلف برطرف کند.

وی عنوان کرد: این نوع تحقیقات می‌تواند بخشی از تولید کشور را ترمیم کند به جهت اینکه نوع تولید و هزینه‌های دانش بنیان نسبت به بخش‌های غیر دانش بنیان بسیار متفاوت است.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: طبق معمول کارهای که در سازمان دامپزشکی انجام می‌شود بدون نظر تشکل‌ها نیست و به عبارتی تشکل‌ها سهم ویژه‌ای در انجام اقدامات و فعالیت‌های این سازمان دارند.

وی در ادامه از ایجاد شورای راهبردی تحقیقات و فناوری‌های دانش بنیان در سازمان دامپزشکی کشور خبرداد و افزود: هدف از تشکیل این شورا ایجاد یک ساختار علمی-اجرایی و پل ارتباطی بین سازمان دامپزشکی به عنوان دستگاه اجرایی با مراکز دانشگاهی و پژوهشی است تا برنامه‌های اجرایی و عملیات نظارتی سازمان بر اساس یافته‌های علمی موجود در کشور مدیریت شود.

آقا میری یادآورشد: سازمان دامپزشکی کشور در خصوص اجرای مدیریت دانش محور بسیار جدی و مصمم است و هیچ مانعی را در مقابل اجرایی شدن این موضوع برنخواهد تافت.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید