Iranian Agriculture News Agency

تولید بیش از ۶۵۰۰ تن گوشت مرغ در استان بوشهر

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر از تولید 6 هزار و ۵۰۰ تن گوشت مرغ در سه ماه نخست امسال در استان خبر داد و گفت: بیش از چهار هزار تن گوشت مرغ در مرداد و شهریور تولید می‌شود.

تولید بیش از ۶۵۰۰ تن گوشت مرغ در استان بوشهر

به گزارش خبرنگار ایانا در بوشهر، افشین قطبی حمایت از  بخش تولیدی و صنایع فرآوری محصولات پروتئینی را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: 218 مرغداری با ظرفیت پرورش هفت میلیون قطعه جوجه در هر دوره در استان بوشهر فعال است.

وی از فعالیت یک واحد مرغ مادر با ظرفیت 20 هزار قطعه در استان خبر داد و گفت: یک واحد جوجه کشی با ظرفیت 25 میلیون قطعه در استان بوشهر فعال است و توسعه صنایع فرآوری این محصول در اولویت قرار دارد.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر از تکمیل شدن حلقه‌های ارزش در زنجیره مرغ‌ خبر داد و اضافه کرد: بر اساس برنامه‌ریزی امسال واحد مرغ مادر و یک واحد جوجه کشی در تأمین جوجه یک‌روزه واحدهای مرغ گوشتی در استان راه‌اندازی می‌شود.

قطبی با اشاره به وضعیت تولید گوشت مرغ در سال جاری خاطرنشان کرد: در سه ماه نخست سال جاری 6 هزار و 500 تن گوشت مرغ در استان تولید و وارد بازار عرضه شد.

وی از افزایش جوجه‌ریزی در واحدهای مرغداری استان بوشهر خبر داد و خاطرنشان کرد: در تیر ماه امسال 1.7 میلیون قطعه جوجه‌ریزی در مرغداری‌های استان بوشهر انجام شده که پیش‌بینی تولید و عرضه بیش از  چهار هزار تن گوشت مرغ به‌صورت گرم در مرداد و شهریور شده است.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر اضافه کرد: پیش‌بینی جوجه‌ریزی در مرداد و شهریور امسال در مرغداری‌های استان بوشهر بیش از سه میلیون قطعه جوجه است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید