Iranian Agriculture News Agency

آبزی‌پروی نقش اساسی در تولید اشتغال استان بوشهر دارد

نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: افزایش استفاده از ظرفیت صنعت تولید آبزی‌پروری و توجه به ساحل در توسعه اشتغال استان نقش موثری دارد.

 آبزی‌پروی نقش اساسی در تولید اشتغال استان بوشهر دارد

به گزارش خبرنگار ایانا در بوشهر، آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری روز شنبه در نشست با مدیران سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر بیان کرد: تأمین غذای سالم و ایمن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و هیچ‌گاه نباید کیفیت را فدای کمیت کرد.

وی بابیان اینکه تولید محصولات کشاورزی استراتژیک گندم و جو ضروری است، افزود: این محصولات در سبد غذایی مردم نقش مؤثری دارند.

نایب‌رئیس مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه رشد تولید گندم نیازمند تشویق کشاورزان است، خاطرنشان کرد: خشک‌سالی در استان بوشهر همواره بیشتر از ترسالی بوده است و باید برای افزایش کشت گندم از تجربه دیگر کشورها بهره برد.

حسینی بوشهری افزود: مدیران جهاد کشاورزی استان باید با برنامه‌ریزی سعی کنند تا محصولات مناسب با آب‌وخاک در استان تولید شود.

وی ادامه داد: استان بوشهر در تولید گوشت سفید جایگاهی خوبی در کشور دارد اما برای تولید گوشت قرمز نیازمند اهتمام و توجه بیشتر به عشایر است.

نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه نباید نسبت به عشایر زحمتکش غفلت شود، اضافه کرد: عشایر نقش مهم و تأثیرگذاری در امنیت غذایی دارند.

وی افزود: رسیدگی به مشکلات عشایر و روستانشینان باید در اولویت باشد تا سبب ایجاد دلسردی نشود.

نایب‌رئیس مجلس خبرگان رهبری بابیان اینکه باید مشوق‌هایی برای کشاورزان و عشایر تدوین و اعطا شود، گفت: قاچاق دام‌های به دیگر کشورها باعث گرانی گوشت قرمز می‌شود و داخل به واردات روی می‌آورد؛ لذا همه مسئولان باید جلوی قاچاق دام را بگیرند.

حسینی بوشهری با اشاره به اینکه جلوگیری از خالی شدن روستاها و مناطق عشایری از سکنه، سیاست مهم نظام است بیان کرد: گاهی اوقات صنعت، فعالیت کشاورزی را تنگ می‌کند اما با برنامه‌ریزی صحیح، صنعت و کشاورزی می‌توانند در جایگاه خود به شکل مناسبی در توسعه استان نقش‌آفرین باشند.

نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری افزود: افزایش استفاده از ظرفیت تولید آبزی‌پروری و توجه به ساحل در توسعه اشتغال استان نقش مؤثری دارد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید