Iranian Agriculture News Agency

هدفگذاری ۱ میلیارد دلاری تجارت ایران و قزاقستان در حوزه کشاورزی و صنایع غذایی

قائم مقام وزیر جهادکشاورزی که به همراه یک هیات تجاری به قزاقستان سفر کرده است، هدفگذاری تجارت دو کشور در حوزه کشاورزی و صنایع غذایی را ۱ میلیارد دلار برآورد کرد.

هدفگذاری ۱ میلیارد دلاری تجارت ایران و قزاقستان در حوزه کشاورزی و صنایع غذایی

به گزارش ایانا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، علیرضا پیمان‌پاک قائم مقام وزیر جهادکشاورزی که به همراه مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی و هیاتی متشکل از فعالان اقتصادی در حوزه‌های مرتبط کشاورزی و دامپروری برای گسترش همکاری‌های مشترک به قزاقستان سفر کرده است، در دو نشست تخصصی تجاری و معرفی فرصت‌های جدید تجارت و سرمایه‌گذاری مشترک در آلماتی و آستانه که برای پیگیری الزامات مورد نیاز برای تسهیل همکاری‌های مشترک در حوزه کشاورزی بین دو کشور انجام شد، حضور یافت.
وی در نشست‌های تخصصی با معاون نخست‌وزیر قزاقستان، وزیر تجارت، وزیر کشاورزی و استاندار آلماتی، ضمن معرفی فرصت‌های جدید همکاری در حوزه صادرات میوه و تره‌بار، لبنیات و آبزیان و نیز تامین نیازهای ایران در خصوص گندم و گوشت به صورت مستقیم از قزاقستان و همچنین توافق در خصوص کشت فراسرزمینی به گفت‌وگو و ارائه راهکار پرداخت.
حل چالش‌های پیش روی دو کشور در حوزه دامپزشکی، لجستیک، نقل و انتقالات مالی و تضامین مربوط به قراردادهای تجاری با محوریت محصولات کشاورزی و دامپروری از جمله محورهای مذاکرات پیمان‌پاک و مقامات قزاقستانی بود.
قائم‌مقام وزیر جهاد کشاورزی در نشست تخصصی با حضور بیش از ۸۰ فعال تجاری حوزه کشاورزی ایران و قزاقستان به توافق روسای جمهور دو کشور برای دستیابی به تجارت ۳ میلیارد دلاری ظرف دو سال آتی اشاره و سهم حوزه کشاورزی و صنایع غذایی را از این هدفگذاری حداقل یک میلیارد دلار برآورد کرد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید