Iranian Agriculture News Agency

"ساداتی نژاد" در جمع خبرنگاران اعلام کرد:

وزیر جهاد کشاورزی گفت: در زمینه کشاورزی قراردادی، صنایع تبدیلی و صنایع غذایی که پشتیبان کشاورزی خرد به حساب می‌آید به کمک بنیاد مستضعفان نیازمندیم تا بتوانیم امنیت غذایی را در کشور ارتقاء دهیم.

استفاده از ظرفیت‌های بنیاد مستضعفان برای ارتقای امنیت غذایی کشور

به گزارش خبرنگار ایانا، سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی در حاشیه نشست مشترک با رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: نگاه ما این است که در حوزه امنیت غذایی بتوانیم با کمک نهادهای انقلابی فعال در حوزه کشاورزی و امنیت غذایی، ظرفیت‌های بخش خصوصی و تشکل‌ها بتوانیم شرایط ایمنی را برای این حوزه برقرار کنیم.

وی افزود: در سال های اخیر، بنیاد مستضعفان رویکرد خوبی را در حوزه کشاورزی و دامپروری داشته است و انتظار ما این است که در حوزه های اساسی کشاورزی به خصوص نهادهای فناورانه که سرمایه گذاری بلندمدت‌تری را می طلبد با ما همکاری کنند.

ساداتی نژاد خاطرنشان کرد: در زمینه کشاورزی قراردادی، صنایع تبدیلی و صنایع غذایی که پشتیبان کشاورزی خرد به حساب می‌آید به کمک بنیاد مستضعفان نیازمندیم تا بتوانیم امنیت غذایی را در کشور ارتقاء دهیم.

وی در رابطه با تحریم و تهدید غذایی توسط دشمن عنوان کرد: نگاه دشمن به تهدید غذایی جدید نیست اما تمرکز بیشتری در این حوزه دارد که یکی از نمونه‌های آن تحریم مرغ اجداد بود که ایران با تولید مرغ آرین از این تهدید عبور کرد و دشمن را مجبور به رفع تحریم کرد.

وزیر جهاد کشاورزی ابراز امیدواری کرد: با سیاست گذاری درست در زمینه امنیت غذایی به نتایج مطلوبی برسیم.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید