Iranian Agriculture News Agency

عباسی اعلام کرد:

بیش از 12 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در بخش مکانیزاسیون کشاورزی کشور از سال 92 تا کنون در کشور انجام گرفته است.

سرمایه گذاری 12 هزار میلیارد تومانی در بخش مکانیزاسیون کشاورزی طی هفت سال اخیر

به گزارش ایانا از وزارت جهاد کشاورزی، رییس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی در گفت و گو با خبرنگار ما ضمن اعلام این مطلب افزود: طی مدت یاد شده با این سرمایه گذاری حدود 130 هزار دستگاه تراکتور، 7 هزار دستگاه کمباین برنج، 3800 دستگاه کمباین غلات و 280 هزار ادوات به بخش کشاورزی تزریق شد.

کامبیز عباسی با اشاره به این که از ابتدای سال جاری تا نیمه نخست مهر ماه بیش از 1460 میلیارد تومان تسهیلات از محل خط اعتباری شماره 8 مکانیزاسیون کشاورزی به بهره برداران تخصیص یافته است، گفت: این میزان تسهیلات تخصیصی در مقایسه با 6 ماه سال قبل 3 برابر رشد داشته است.

وی جذب تسهیلات مکانیزاسیون کشاورزی در 6 ماه سال گذشته را 500 میلیارد تومان عنوان کرد.

رییس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی ادامه داد: در 6 ماهه امسال به رغم محدودیت های اقتصادی و ناشی از بیماری کرونا قریب به 8 هزار دستگاه تراکتور در اختیار کشاورزان قرار گرفته است و امیدواریم این روند در 6 ماهه دوم سال ادامه یابد.

وی یادآور شد: حدود 95 درصد ماشین ها و ادوات کشاورزی که در اختیار تولیدکنندگان قرار گرفته است از محل تولید صنعت داخل بوده و 5 درصد واردات به این دلیل است که برای تولید برخی ماشین های مورد نیاز، تولید کننده داخلی در کشور نداریم.

عباسی در مورد افزایش قیمت ماشین های کشاورزی اظهار داشت: با توقف پرداخت ارز ترجیحی به بخش مکانیزاسیون کشاورزی، قیمت ماشین های کشاورزی نیز تغییر خواهد داشت و از این رو امیدواریم بخشی از قیمت این ماشین ها را به کشاورزان کمک کنیم.

رییس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی ادامه داد: تلاش می کنیم در قالب کاهش نرخ سود تسهیلات، هنگام خرید ماشین ها از کشاورزان حمایت کنیم.

وی در عین حال بر برنامه ریزی و آماده سازی بسته های حمایتی از کشاورزان در حوزه مکانیزاسیون تاکید کرد.

عباسی اذعان داشت: با توجه با افزایش نرخ دلار و توقف تخصیص ارز ترجیحی، کشور باید به سمت بومی سازی واقعی برای ساخت ماشین های کشاورزی برود.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید