Iranian Agriculture News Agency

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نمین:

حدود ۱۱۰ هکتار انواع گیاهان دارویی در شهرستان نمین کشت می‌شود که از این میزان بالغ بر 200 تن گیاه دارویی خشک تهیه می‌شود.

کارآفرینی با شکوفایی صنعت کشت و فرآوری گیاهان دارویی

به گزارش خبرنگار ایانا در استان اردبیل، شهرام محسنی با اعلام این خبر افزود: حدود ۱۱۰ هکتار  انواع گیاهان دارویی در شهرستان نمین کشت می‌شود که از این میزان بالغ بر 200 تن گیاه دارویی خشک تهیه می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نمین اضافه کرد: با توسعه کشت گیاهان دارویی در شهرستان نمین، بیش از 1100 نفر اشتغالزایی  در این حوزه ایجاد شده است.

وی افزود: با توجه به کاهش شدید منابع آبی و لزوم توجه به حفظ بهره وری و حاصلخیزی بهره خاک کشاورزی، کشت گیاهان دارویی بهترین راهکار برای حفاظت از آب و خاک و سودآوری اقتصادی بیشتر برای کشاورزان است.

محسنی ابراز داشت: اهالی منطقه بویژه ساکنین حاشیه جنگل فندقلو،  با تغییر الگوی کشت از تولید زغال و نابودی جنگل به تولید گیاهان دارویی روی آورده اند.

وی اضافه کرد: گل گاو زبان، ختمی، همیشه بهار و سنبل الطیب از جمله گیاهان دارویی هستند که در شهرستان نمین کشت می‌شود.

محسنی تصریح کرد: کشت همزمان چندین گیاه در یک زمین از مزیت‌های اقتصادی تولید گیاهان دارویی است.

لازم به ذکر است که ۵۰۰ گونه گیاهان دارویی در استان وجود دارد که ۲۲ گونه آن به صورت زراعی کشت می‌شود و طبق اظهارمسئول دفتر توسعه کشت گیاهان دارویی جهاد کشاورزی استان اردبیل ۳۷۹ هکتار زمین در این استان به کشت گیاهان دارویی اختصاص داده شده و محصولات به کشور‌های جمهوری آذربایجان، روسیه و ترکیه صادر می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید