Iranian Agriculture News Agency

مدیر جهاد کشاورزی پارس آّباد خبر داد:

حسن نظیفی گفت: شهرستان پارس آباد یکی از 9 شهرستان استان اردبیل که به دلیل آب و هوای مناسب و خاک حاصلخیز نگین زمردین استان اردبیل بوده و ارتفاع آن از سطح دریا 60 متر و سطح زیر کشت اراضی آبی شهرستان 61701 هکتار ( با کشت و صنعت مغان) و سطح زیر کشت اراضی دیم شهرستان 6368 هکتار ( با کشت و صنعت مغان) که جمع کل اراضی آبی و دیم شهرستان پارس آباد 68069 هکتار می باشد. تولید سالانه بیش از یک میلیون تن انواع محصولات زراعی و باغی، تولید 100 درصد بذر سورگوم کشور، تولید بیش از 80 درصد بذر ذرت هیبرید رقم 704 کشور را عهده دار می باشد.

سه هزار هکتار سطح زیر کشت دانه روغنی سویا در این شهرستان

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پارس آّباد افزود: امسال بیش از 22 هزار هکتار از اراضی این شهرستان به کشت محصولات بهاره اختصاص یافته که از این میزان ذرت(بذری، دانه ای و علوفه ای) 6 هزارو 313 هکتار  است و پیش بینی می شود کل تولید شهرستان 170 هزار تن برآورد شود. همچنین در سطح 6981 هکتار از اراضی این شهرستان به کشت پنبه اختصاص یافته است و پیش بینی می شود کل تولید پنبه شهرستان 25 هزار تن برآورد شود.

وی تصریح کرد: در راستای توسعه کشت چغندر در این شهرستان در سال زراعی جاری1830 کشت گردیده است که پیش بینی می شود در سال زراعی جاری میزان 91 هزار تن تولید گردد. همچنین در سطح 6699 هکتار از اراضی این شهرستان به کشت بادام زمینی اختصاص یافته است و پیش بینی می شود کل تولید بادام زمینی شهرستان 29 هزار تن برآورد شود. لازم به ذکر است که با توجه به کشت ثانویه بادام زمینی، در این شهرستان جاکار بادام زمینی  تیپ های بهاره کلزا به میزان 4600 هکتار کشت شده و این سطح در حال افزایش بوده و گندم نیز کشت می گردد.

نظیفی ادامه داد : در راستای عملیاتی نمودن تغییر الگوی کشت 2995 هکتار از اراضی زراعی این شهرستان به کشت سویا اختصاص یافته است که پیش بینی می شود 7 هزار و 200 تن محصول برداشت شود. 

مدیر جهاد کشاورزی پارس آباد گفت: امسال بیش از 4 هزار و 873 هکتار از اراضی این شهرستان به کشت محصولات جالیز و صیفی جات اختصاص یافته بود که از این میزان کل تولید شهرستان 186 هزار تن برآورد شد. همچنین در سطح 540هکتار از اراضی این شهرستان به کشت یونجه بهاره اختصاص یافته است و پیش بینی می شود تولید شهرستان 6 هزار تن برآورد شود. از کل سطح زیر کشت محصولات بهاره و تابستانه به میزان 31500 هکتار کشت شده است و پیش بینی می شود 520 هزار تن محصول برداشت شود.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید