Iranian Agriculture News Agency

قانعی:

ستاد توسعه زیست‌فناوری در تلاش است تا با کمک فناوری‌های نوین صنعت وابسته به طیور مانند مرغ لاین، اجداد و مادر را ارتقا دهد.

زنجیره تولید مرغ لاین با کمک فناوری تکمیل می‌شود

به گزارش ایانا به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ایران در حوزه تولید صنعتی مرغ لاین در لیست 8 کشور برتر دنیا قرار دارد؛ اما به دلیل عدم استفاده درست از فناوری هنوز زنجیره تولید آن را تکمیل نکرده است. این کار قرار است با حمایت‌های ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با کمک فناوری‌های نوین انجام شود.

با وجود همه توانمندی‌های تولیدی داخلی، همچنان شاهد واردات مرغ لاین به کشور هستیم. این اتفاق باعث شده که به واردات این محصول از دیگر کشورها وابسته باشیم. اما معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با توجه به این‌که مرغ لاین یک محصول پرمصرف در کشور است و واردات آن هزینه زیادی برای اقتصاد کشور دارد به این حوزه ورود کرده است تا تمام نیاز بازار را با تولیدات داخلی مرتفع کند.

مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم درباره این موضوع، گفت: در تلاش برای تکمیل زنجیره مرغ لاین در کشور هستیم. این کار را هم با تحقیق و پژوهش در حوزه فناوری‌های کاربردی مرتبط با تولید مرغ لاین، واکسن و خوراک مرغ آغاز کرده‌ایم.

وی همچنین بیان کرد: این کار کمک می کند که در صنعت تولید مرغ لاین به خودکفایی برسیم و دیگر واردات نداشته باشیم.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید