Iranian Agriculture News Agency

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرستان ارومیه مطرح کرد:

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرستان ارومیه گفت : به منظور برون رفت از مشکلات باید روحیه جهادی در تمام دستگاه های اجرایی مخصوصا بین کارکنان سازمان جهاد کشاورزی بیش از پیش تقویت و گسترش یابد.

راه برون‌رفت از مشکلات تقویت روحیه جهادی در جامعه است

به گزارش خبرنگار ایانا در استان آذربایجان غربی، حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی قریشی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرستان ارومیه دردیدار با رییس سازمان، مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه و تعدادی از مدیران و معاونین سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی ، با بیان اینکه سازمان جهاد کشاورزی مجموعه ای  مقدس ، اعتقادی و برخاسته از بطن انقلاب است و نیاز است روحیه جهادی بیش از پیش در این مجموعه تقویت و گسترش یابد، برلزوم اهتمام ویژه در جهت توسعه تکنولوژی و فناوری های جدید در بخش کشاورزی استان تاکید کرد.

حجت الاسلام و المسلمین قریشی ضمن تبریک هفته جهاد کشاورزی و تقدیر از زحمات کارکنان و مدیران این مجموعه در جهت تامین امنیت غذایی مردم استان و کشور افزود: با بیان اینکه جهاد کشاورزی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی با هدف رفع محرومیت و سازندگی تشکیل شده است، گفت: زحمات سنگرسازان بی سنگر در زمان جنگ تحمیلی فراموش نمی شود و در کنار این زحمات تلاش جهادگران نیز برای رفع محرومیت و سازندگی قابل تقدیر و قدردانی است.

وی با تاکید بر اینکه روحیه جهادی باید در جهاد کشاورزی تقویت و احیا شود، افزود: این بخش نیازمند توجه ویژه همه بخش ها و مسئولان استانی است.

وی توسعه آموزش و ترویج در بخش کشاورزی، کاهش مصرف آب در این حوزه، اجرای الگوی کشت برای تولید محصولات اقتصادی را ضروری دانست و اضافه کرد: برای تحقق این اهداف به کارگیری نیروهای متخصص در جهت آموزش، ترویج و افزایش تولید ضروری و از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرستان ارومیه با اشاره به اینکه استفاده از آموزش ها در فضای مجازی می تواند نقش مهمی در ارتقای سطح آگاهی فعالان این بخش داشته باشد، گفت: ارتباط با جامعه دانشگاهی مرتبط با بخش کشاورزی باید عمیق و دوسویه باشد.

وی یادآور شد: استفاده از ایده و کارهای نو در پایان نامه های مرتبط با بخش کشاورزی و عملی کردن آنها در حوزه تحقیقات می تواند زمینه ساز رشد و توسعه بخش کشاورزی استان باشد که در این خصوص همکاریهای خوبی با دانشگاه ارومیه در حال انجام است.

این مسئول بیان کرد: تولید محصولات مقاوم به سرما جهت افزایش راندمان تولید اقتصادی، تهیه محصولات سالم و ارگانیک جهت تامین سلامت و امنیت غذایی مردم و افزایش ارتباط دو سویه با بخش دانشگاهی باید در اولویت برنامه های  اجرایی این سازمان قرار گیرد.

رئیس  سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی نیز با بیان اینکه استان با تولید سالانه 6.8 میلیون تن محصولات کشاورزی بیش از 23 هزار میلیارد تومان ارزش اقتصادی را در این بخش شاهد است، عنوان کرد: هم اکنون بیش از 200 هزار خانوار بهره مند از این بخش در استان با اشتغال بیش از یک میلیون نفر فعالیت دارند.

اکبر کرامتی با اشاره به گردش مالی بیش از 70 میلیارد تومانی بخش کشاورزی در استان گفت: این گردش مالی نشان دهنده نقش مهم بخش کشاورزی در اقتصاد مقاومتی است و امسال برای تحقق شعار سال در این حوزه در بخش های مختلف از جمله خدمت به مردم، سلامت اداری، به کارگیری تخصص در مدیریت طرح های مختلفی تدوین شده که اجرایی می‌شود.

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در جهاد کشاورزی استان نیزدر این نشست یکی از کارآمدترین بخش های تولید ثروت ودرآمد در استان را بخش کشاورزی عنوان و اظهار کرد: بخش کشاورزی نقش مهمی در تامین امنیت غذایی و اقتصاد مردم استان و منظقه دارد که نیازمند توجه بیش از پیش به این بخش است.

حجت الاسلام میرزایی خواستار توجه نمایندگان استان آذربایجان غربی به بخش کشاورزی استان و رفع مشکلات پیش رو این بخش شد و اضافه کرد: آذربایجان غربی از استانهای مهم و قطب تولید برخی از محصولات کشاورزی به شمار می رود و در این راستا با همراهی و همدلی همه مسئولان می توان از ظرفیت های  این بخش به خوبی بهره برد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید