Iranian Agriculture News Agency

مدیرعامل صندوق حمایت از صنعت طیور به ایانا خبر داد:

صندوق حمایت از صنعت طیور، در راستای ایجاد نظم در بازار مرغ و تخم‌مرغ از شهریور امسال، تاکنون 9 میلیارد تومان هزینه کرده است.

هزینه 9 میلیارد تومانی صندوق طیور برای تنظیم بازار مرغ و تخم مرغ طی سه ماه


صندوق حمایت از صنعت طیور، در راستای ایجاد نظم در بازار مرغ و تخم‌مرغ از شهریور امسال، تاکنون 9 میلیارد تومان هزینه کرده است.

مدیرعامل صندوق حمایت از صنعت طیور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ایانا با اعلام این خبر گفت: از شهریورماه امسال حدود 9 میلیارد تومان برای تنظیم بازار از طرف صندوق هزینه شده که بخشی برای مرغ و بخشی نیز برای تخم‌مرغ بوده است.

مهدی پورثمر با اشاره به اینکه ایجاد نظم در این بازارها کاری نسبتاً دشوار است، افزود: قسمت قابل توجهی از این مبلغ برای کمک به صادرکنندگان هزینه شده که به‌صورت وام‌های ارزان با بهره چهار درصد به متقاضیان ارائه می‌شود.

وی بیان کرد: برخلاف ادعای برخی کارشناسان، اگرچه سرعت صادرات تخم‌مرغ کاهش یافته، اما به هیچ عنوان متوقف نشده و هنوز در جریان است. در همین راستا تاکنون 12 هزار تن از این محصول با ارائه وام‌های کم‌بهره از طرف صندوق انجام گرفته است.

مدیرعامل صندوق حمایت از صنعت طیور با بیان اینکه این برنامه با همکاری اتحادیه میهن، انجام می‌گیرد، تأکید کرد: تمام صادرکنندگان می‌توانند برای دریافت کمک‌های صادراتی از طریق تشکل‌های مربوطه اقدام کنند و صندوق نیز برای این منظور تدابیر ویژه‌ای اندیشیده است.

پورثمر در پایان اضافه کرد: در حال حاضر، سرمایه صندوق حمایت از صنعت طیور، 65 میلیارد تومان است که مقرر است در آینده‌ای نزدیک به 100 میلیارد تومان برسد./

V-950903-02

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید