Iranian Agriculture News Agency

مدیرکل صید و بنادر ماهیگیری سازمان شیلات ایران خبر داد:

پس از 41 روز دریاروی صیادان 190 تن میگوی دریایی از انواع سرتیز و ببری سبز صید کردند که در مقایسه با مدت مشابه گذشته 9 درصد کاهش داشت.

کاهش 9 درصدی صید میگوی دریایی در سال جاری/ استفاده از پتانسیل تایلند برای فرآوری آبزیان


پس از 41 روز دریاروی صیادان 190 تن میگوی دریایی از انواع سرتیز و ببری سبز صید کردند که در مقایسه با مدت مشابه گذشته 9 درصد کاهش داشت.

مدیرکل صید و بنادر ماهیگیری سازمان شیلات از کاهش 9 درصدی میگوی دریایی خبر داد و گفت: صید میگویی دریایی در آب‌های استان بوشهر پس از 41 روز در روز گذشته به اتمام رسید.

علی‌اصغر مجاهدی افزود: امسال یک‌هزار و 190 تن میگوی دریایی صید شد که در مقایسه با مدت مشابه گذاشته از کاهش 9 درصدی برخوردار است.

وی خاطرنشان کرد: 53 درصد صید در استان بوشهر، 20 درصد مربوط به شهرستان‌های دیروکنگان و 12 درصد نیز مربوط به صید در آب‌های شمالی است.

مجاهدی ادامه داد: در صید امسال که از چهارم مردادماه سال جاری آغاز شد 475 فروند قایق و 475 لنج در آب‌های بوشهر حضور داشتند.

وی درباره ظرفیت هیأت‌های اعزامی به کشور تصریح کرد: هیأت تایلندی از ادوات و بخش‌های تولیدی آبزیان بازدید کردند و زمینه‌های همکاری دوجانبه بررسی شد.

مدیرکل صید و بنادر ماهیگیری سازمان شیلات یادآور شد: تایلند از بزرگ‌ترین کشورهای تولید فرآورده‌های آبزیان است که می‌تواند در صادرات مجدد و فرآوری و بسته‌بندی محصولات شیلاتی به ایران کمک کند.

مجاهدی از حضور وزیر جهاد کشاورزی و آبزیان چین در مهرماه سال جاری تأکید کرد: در همایش بین‌المللی شیلات که در مهرماه سال جاری برپا می‌شود، وزیر کشاورزی چین و هیأت همراه حضور دارند که زمینه‌های همکاری بررسی خواهد شد.

وی در پایان اظهار داشت: برای صید و صیادی در آب‌های دور و فرآوری محصولات شیلاتی کشورهایی همچون چین، فرانسه، نروژ و کشورهای جنوب شرقی آسیا و... حضور دارند و 10 تا 12 مهرماه سال جاری فرصت‌های بین‌المللی شیلات کشورها تحت بررسی قرار می‌گیرد./

M-950617-03

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید