Iranian Agriculture News Agency

از صبح امروز با پیوستن استان‌های کردستان و همدان به جرگه خریداران گندم، خرید تضمینی این کالای استراتژیک در سراسر کشور جریان یافته است.

گسترش خرید گندم در سراسر کشور/ خرید تضمینی 5.6 میلیون تن گندم تاکنون


از صبح امروز با پیوستن استان‌های کردستان و همدان به جرگه خریداران گندم، خرید تضمینی این کالای استراتژیک در سراسر کشور جریان یافته است.

به گزارش ایانا از روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران، مدیرعامل این شرکت از ورود کلیه استان‌های کشور به عملیات خرید تضمینی گندم خبر داد و گفت: بیان اینکه 31 استان کشور وارد مرحله خرید تضمینی گندم از کشاورزان شده‌اند، میزان خرید انجام شده را تا صبح امروز 5.6 میلیون تن اعلام کرد.

علی قنبری افزود: از ابتدای فصل برداشت گندم در اوایل فروردین‌ماه تاکنون 890 مر کز خرید مقدار پنج میلیون و 600 هزار تن گندم با کیفیت مطلوب را از کشاورزان در این 31 استان خریداری کرده‌اند.

وی ارزش ریالی گندم‌های خریداری‌شده را بیش از 71 هزار میلیارد ریال اعلام کرد و ادامه داد: تابه‌حال بیش از 46 هزار میلیارد ریال بابت خرید گندم به حساب کشاورزان واریز شده است.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران با بیان اینکه هم‌اکنون در اوج زمان برداشت و خرید گندم کشور قرار داریم، تأمین اعتبارات مورد نیاز خرید جهت پرداخت به‌موقع وجوه گندم‌ها و جلب رضایت کشاورزان را ازجمله دغدغه‌های وزارت جهاد کشاورزی و شرکت بازرگانی دولتی ایران برشمرد و از بانک مرکزی و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور خواست نسبت به تأمین و تخصیص اعتبارات مورد نیاز اقدام عاجل انجام دهند.

قنبری بیشترین میزان خرید گندم را مربوط به استان‌های خوزستان با 1.4 میلیون تن، گلستان 1.2 میلیون تن، فارس 740 هزار تن و اردبیل 350 هزار تن اعلام کرد.

وی با اشاره به تداوم روند خرید گندم در استان‌ها، تحقق خرید 10 میلیون تنی در سال جاری را عملی دانست و تأکید کرد: امسال نیازی به واردات گندم نداریم و خودکفایی محقق شده است./

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید