Iranian Agriculture News Agency

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران به ایانا خبر داد:

با جلو افتادن 10 روزه دوره کشت برنج، نخستین خوشه‌های رقم طارم طی دو روز آینده از شهرستان‌های فریدون‌کنار و محمودآباد برداشت می‌شود.

برداشت نخستین خوشه‌های برنج از پس‌فردا در مازندران/ برداشت مکانیزه در 80 درصد از اراضی شالیکاری مازندران


با جلو افتادن 10 روزه دوره کشت برنج، نخستین خوشه‌های رقم طارم طی دو روز آینده از شهرستان‌های فریدون‌کنار و محمودآباد برداشت می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مازندران امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا) از برداشت رسمی نخستین خوشه های برنج در دو روز آینده خبر داد و گفت: در هفته گذشته برداشت برنج طارم در سطحی معادل دودهم هکتار انجام شد و در دو روز آینده نیز برداشت رسمی برنج در شهرستان‌های فریدون‌کنار و محمودآباد انجام می‌شود.

دلاور حیدرپور افزود: به دلیل شرایط مساعد آب و هوایی، کشت برنج در سال جاری 10 روز جلو افتاد و کشاورزان می‌توانند از فرصت کشت دوم استفاده کنند.

وی خاطرنشان کرد: با افزایش پنج تا هشت تنی، پیش‌بینی می‌شود یک میلیون و 250 هزار تن شلتوک در کشت اصلی، دوم و رتون برداشت شود.

حیدرپور از برداشت 80 درصدی شالیزارهای برنج به‌صورت مکانیزه خبر داد و تصریح کرد: سال گذشته بیش از 75 درصد شالیزارهای استان مازندران با کمباین‌های مخصوص برنج برداشت شد که امسال این سطح افزایش خواهد داشت.

وی ادامه داد: در راستای تولید کیفی برنج از 850 واحد فعال شالیکوبی، 200 واحد نوسازی شده است و در صورت تخصیص تسهیلات مناسب، ظرف دو سال آینده کل شالیکوبی‌ها نوسازی و اصلاح می‌شود.


قیمت مرغ در مازندران به 7500 تومان رسید

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مازندران از تلاش مسئولان برای تعادل قیمت مرغ خبر داد و یادآور شد: قیمت منطقی هر کیلوگرم مرغ برای مصرف‌کننده هفت‌هزار تومان است، در حالی که در حال حاضر قیمت این محصول پروتئینی به هفت‌هزار و 500 تومان در خرده‌فروشی‌ها رسیده است.

حیدرپور تأکید کرد: مرغداران طی هفت ماه گذشته با ضرر و زیان‌های بسیاری روبه‌رو شدند و در حال حاضر با کنترل جوجه‌ریزی، قیمت افزایش یافته است.

وی اظهار داشت: با وجود آنکه مصرف‌کنندگان از قیمت هفت‌هزار و 500 تومانی مرغ ناراضی هستند، اما واحدهای تولیدی دیگر ضرر نمی‌کنند.

حیدرپور در پایان گفت: تلاش می‌کنیم قیمت مرغ به هفت‌هزار تومان برگردد./

M-950413-02

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید