Iranian Agriculture News Agency

در صحن علنی مجلس اعلام شد

رئیس مجلس به کمیسیون کشاورزی برای تشکیل کارگروه مشترک با دولت به منظور تدوین قوانین لازم در زمینه محیط زیست و بررسی سریع‌تر لایحه هوای پاک مأموریت داد.

مأموریت لاریجانی به کمیسیون کشاورزی برای بررسی لایحه هوای پاک و تشکیل کارگروه مشترک با دولترئیس مجلس به کمیسیون کشاورزی برای تشکیل کارگروه مشترک با دولت به منظور تدوین قوانین لازم در زمینه محیط زیست و بررسی سریع‌تر لایحه هوای پاک مأموریت داد.


به گزارش ایانا، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست علنی صبح امروز یکشنبه پارلمان پس از پایان ارائه گزارش معصومه ابتکار رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست، در سخنان کوتاهی اظهار داشت: لازم است کمیسیون کشاورزی تلاشی داشته باشد تا کارگروه مشترکی با دولت تشکیل شود و قوانین لازم را در حوزه محیط زیست به تصویب برساند.

وی افزود: لایحه هوای پاک از طرف دولت تقدیم مجلس شده است لذا به نظر می‌رسد کمیسیون کشاورزی باید این موضوع را هم دنبال کند تا هر چه سریعتر به نتیجه برسد؛ مقام معظم رهبری راجع به دیپلماسی محیط زیست پیش از این بیاناتی را داشته‌اند به خصوص راجع به ریزگردها از این جهت بهتر است سازمان حفاظت از محیط زیست با کمک وزارت امور خارجه و همکاران آقای ظریف مسئله ریزگردها را دنبال کند چرا که درگیری زیادی در برخی استان‌ها در زمینه ریزگردها وجود دارد.

رئیس مجلس در بخش دیگری از سخنانش به موضوع زباله در کشور اشاره و تصریح کرد: امروز مسئله زباله به یک موضوع عمومی تبدیل شده است، هم استان‌های شمالی و هم سایر استان‌های کشور با این موضع درگیری هستند در حالیکه زباله در دنیا به عنوان طلای کثیف در بخش انرژی و کود مورد استفاده قرار می‌گیرد، لذا بهتر است در فضایی که ایجاد شده کمک کنید این امکان در کشور فراهم شود تا ما هم از زباله بهتر بتوانیم استفاده کنیم.

لاریجانی با تأکید بر اینکه حمایت سازمان حفاظت از محیط زیست در امر استفاده بهینه از زباله‌های تولیدی بسیار می‌تواند کمک‌کننده باشد، اضافه کرد: اگر می‌توانستیم پهنه محیط زیست برای سرمایه‌گذاری در کشور را فراهم کنیم، اقدام بسیار شایسته‌ای بود، همچنین لازم است سازمان حفاظت از محیط زیست درباره احیای تالاب‌های کشور تدابیر جدیدی را بیندیشد، مجلس در محیط زیست پشتیبان سازمان حفاظت از محیط زیست است.


انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید