Iranian Agriculture News Agency

مسئول بخش دانه‌های روغنی مؤسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر:

با توجه به ضرورت توسعه کشت دانه‌های روغنی و الزام استفاده از تجربیات بین‌المللی، همکاری‌های مشترک میان مؤسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر و پژوهشکده نوویساد صربستان آغاز می‌شود.

همکاری مشترک ایران و صربستان در توسعه زراعت آفتابگردان روغنی


مسئول بخش دانه‌های روغنی مؤسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر امروز در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا) از حضور محققان کشور در همایش در کشور صربستان برای دستیابی به آخرین یافته‌های جهانی و انتقال تکنولوژی درباره توسعه زراعت آفتابگردان روغنی خبر داد.

امیرحسین شیرانی‌راد با اشاره به حضور محققان پژوهشکده نوویساد صربستان در آخرین روزهای سال گذشته در ایران گفت: در این جلسه بحث و تبادل نظر درباره توسعه زراعت آفتابگردان روغنی صورت گرفت.

وی با تأکید بر ارتباط دوجانبه در کشور برای تبادل مواد افزود: ما به هیچ عنوان صرفاً به‌دنبال واردات نیستیم و خواهیم توانست با تبادل ژرم‌پلاست، کارهای تحقیقاتی مشترکی را انجام دهیم.

مسئول بخش دانه‌های روغنی مؤسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر ارتباط دوجانبه ایران و صربستان در زمینه تحقیقات و تبادل ژرم‌پلاسم را بر مبنای برد - برد عنوان کرد و ادامه داد: محققان صربستانی برای حضور در همایش آخرین یافته‌ها درباره آفتابگردان روغنی از ما دعوت کردند که پس از ارسال دعوت‌نامه محققان ما در شهریورماه در این همایش حضور می‌یابند.

شیرانی‌راد خاطرنشان کرد: با وجود ژرم‌پلاسم مناسب در کشور قادر به تبادل علم و انتقال دانش فنی با صربستان هستیم و فقط واردات با تحقق اهداف ما در اقتصاد مقاومتی مغایر است.

وی با بیان اینکه نحوه و چگونگی همکاری‌ها بین دو کشور بررسی شده است، تصریح کرد: پس از نهایی شدن تبادلات ارقام مورد نظر به میزان کم وارد کشور می‌شوند، پس از طی مراحل قرنطینه‌ای، آزمایش‌ها تحقیقاتی صورت می‌گیرد و ارقام برتر معرفی خواهند شد./

A-950123-02

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید