Iranian Agriculture News Agency

مدیر جهاد کشاورزی بابل خبر داد

مدیر جهاد کشاورزی بابل از مبارزه بیولوژیک با آفت ساقه خوار برنج در یک هزار و 700 هکتار اراضی شالیزاری این شهرستان خبر داد.

مبارزه بیولوژیک با ساقه خوار برنج در 1700 هکتار شالیزار بابل

به گزارش خبرنگار ایانا در مازندران، محسن علی‌گل‌زاده اظهار کرد: با بررسی کارشناسان مدیریت جهاد کشاورزی و بخش خصوصی شهرستان بابل در قالب شبکه مراقبت از وضعیت بیولوژی آفت ساقه خوار برنج، زمان مبارزه بیولوژیک نسل دوم کرم ساقه خوار برنج این شهرستان در منطقه گرم از 26 خرداد و در منطقه سرد سه روز بعد، به مدت 10 روز تعیین شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بابل سطح مبارزه بیولوژیک در نسل دوم آفت ساقه خوار برنج در اراضی شالیزاری این شهرستان را یک هزار و 700 هکتار اعلام و تصریح کرد: با هماهنگی و نظارت کارشناسان اجرایی طرح و انسکتاریوم طرف قرارداد، اولین مبارزه بیولوژیک نسل دوم آفت ساقه خوار برنج با رهاسازی زنبور تریکوگراما دراین شهرستان آغاز می شود.

وی تصریح کرد: کاهش مصرف سموم شیمیایی، حفاظت از محیط زیست و کاهش هزینه های تولید از مهمترین مزایای اجرای طرح مبارزه بیولوژیک با کرم ساقه خوار برنج است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بابل در ادامه بر رعایت تمامی ضوابط و استانداردهای تولید عوامل بیولوژیک توسط شرکت های تولیدکننده براساس دستورالعمل های ابلاغی از سوی سازمان حفظ نباتات کشور تاکید کرد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید