Iranian Agriculture News Agency

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین:

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین در حاشیه بازدید از "زنجیره تولید طیور شرکت نوید جوجه گیلان" گفت: با توجه به ظرفیت‌های بالقوه‌ای که در استان در زمینه ایجاد زنجیره تولید طیور وجود دارد، از سرمایه‌گذاری در این امر حمایت ویژه می‌شود.

استان قزوین از ظرفیت‌های بالقوه‌ای در ایجاد زنجیره تولید طیور برخوردار است

به گزارش خبرنگار ایانا در استان قزوین، فاطمه خمسه در حاشیه این بازدید که صبح امروز پنجشنبه پیرو درخواست شرکت نوید مرغ جهت توسعه سرمایه‌گذاری و ایجاد زنجیره تولید طیور در قزوین و با هدف آشنایی با فعالیت‌های این شرکت و ظرفیت‌های آن انجام شد، با اعلام این مطلب اظهار داشت: زنجیره‌های تولید نقش مهمی در بهبود کیفیت، کاهش قیمت‌ نهایی محصول، افزایش تولید، اشتغال‌زایی و برند سازی محصول دارند.

وی افزود: استان قزوین دارای ظرفیت‌های بالقوه‌ای در زمینه دردش طیور می باشد که با مشارکت و هم افزایی بخش‌های خصوصی می‌تواند به ظرفیت‌های بالفعل تبدیل شود.

خمسه با بیان اینکه بدنبال ایجاد زنجیره‌های تولید در بخش‌های مختلف کشاورزی استان قزوین هستیم، گفت: تجربه‌های موفق استان‌های دیگر می‌تواند الگوی مناسبی برای استان قزوین باشد.

این مقام مسئول جلب سرمایه‌گذاری در استان قزوین بویژه در قالب زنجیره‌های استان‌های دیگر مشروط بر اولویت تامین نیازهای استان بویژه در مواقع بحرانی را از اهداف سازمان جهاد کشاورزی در راستای توسعه بخش کشاورزی استان و تامین امنیت غذایی عنوان کرد.

خمسه در ادامه به وضعیت تولید و تامین مرغ در استان قزوین اشاره کرد و گفت: با وجود تمام چالش‌های پیش روی تامین و توزیع مرغ طی یکسال اخیر، با هماهنگی و همکاری سازمان جهاد کشاورزی و تولید کنندگان مرغ و کشتارگاه‌های مرغ در استان، چالش مذکور کمترین تاثیر را در تامین مرغ برای مصرف کنندگان در سطح استان داشته است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین در پایان از همکاری این شرکت در تامین و توزیع مرغ بویژه در مواقع بحرانی تشکر و بر تقویت و توسعه این همکاری تاکید کرد.

گفتنی است، شرکت نوید جوجه گیلان یکی از بزرگ‌ترین هلدینگ‌های بخش کشاورزی و زنجیره تولید طیور در استان گیلان می‌باشد که کشتارگاه آن (کشتارگاه قزوین مرغ) در استان قزوین مستقر است.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید