Iranian Agriculture News Agency

وزیر جهاد کشاورزی خبر داد:

وزیر جهاد کشاورزی گفت: هیچ دلیلی وجود ندارد مسائلی که قابل حل هستند به علت عدم وجود اختیار به مراجع بالاتر در مرکز استان ها و تهران ارجاع شوند از این رو واگذاری گسترده اختیارات به مدیریت ها و سازمان های جهاد کشاورزی انجام می شود.

اختیارات گسترده به سازمان‌های جهاد کشاورزی واگذار می شود

به گزارش خبرنگار ایانا در استان فارس، سید جواد ساداتی نژاد در حاشیه سفر به استان فارس و شهرستان داراب، در گفتگو با خبرنگاران تصریح کرد: ارتقاء ساختاری در حوزه اختیارات سازمان امور اداری و استخدامی کشور است اما واگذاری گسترده ی اختیارات به مدیریت ها و سازمان ها یکی از موضوعات محوری است که در این دوره در جهاد کشاورزی پیگیری خواهد شد.

مقام عالی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به طغیانی شدن آفت در مزارع پنبه شهرستان داراب، اظهار کرد: یک تیم ارزیابی از سازمان حفظ نباتات کشور به این شهرستان اعزام می شوند تا پایش های دقیقی صورت گیرد.

وی با بیان اینکه کشاورزان ما در خصوص مشکل مزارع پنبه خود نگران بودند، افزود: تیم مذکور به همراهی شرکت خدمات حمایتی برای عرضه سموم و کود های لازم به شهرستان داراب گسیل خواهند شد.

او در مورد صنایع غذایی به عنوان یک کمبود در منطقه ابراز کرد: یکی از کمبودهای که در منطقه وجود دارد این هست که زنجیره‌ی ارزش وجود نیست و سرمایه‌ی کشاورز ما عملا از دستش خارج می شود؛ من همین جا از سرمایه‌گذاران عزیزم دعوت می‌کنم ما آمادگی داریم در بانک کشاورزی تسهیلات بدون سقف در اختیار سرمایه‌گذاران بگذاریم.

ساداتی نژاد به درخواست ارتقاء دانشکده کشاورزی داراب به عنوان یک مطالبه مردم داراب نیز اشاره کرد و افزود: این شهرستان قطب کشاورزی، باغداری و دامپروری است ؛ این موضوع را مطالبه‌ی مناسبی می‌ دانم؛ باعث ارتقاء حوزه‌ی علم و فناوری کشاورزی در این شهرستان می شود؛ طبیعتا در حوزه‌ی وزارت علوم این موضوع پیگیری خواهد شد.

او در خصوص اختصاص تانکر های آبرسان برای شرب انسانی و مصارف دام عشایری نیز قول مساعد داد و گفت: این موضوع در مصوبات شورای اداری استان فارس قرار می گیرد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید