Iranian Agriculture News Agency

به منظور کشت پیش روی؛

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کازرون گفت: در فصل خرید گندم و به منظور تأمین بذور اصلاح شده مورد نیاز کشاورزان در کشت سال زراعی آتی، 1630 تن گندم بذری دیم از گندم کاران این شهرستان خریداری شده است.

تامین بیش از 1600 تن گندم بذری دیم درکازرون

به گزارش خبرنگار ایانا در استان فارس، حمید رشیدی با اشاره به اینکه تولید بذر گواهی شده و با خلوص ژنتیکی بالا یکی از مولفه های اصلی موفقیت در تولید گندم است، افزود: از این مقدار بذر40 تن طبقه پرورشی،390 تن طبقه مادری و 1200 تن طبقه گواهی شده است.

این مقام مسئول بابیان اینکه مرغوب‌ترین گندم‌های دیم استان فارس در شهرستان کازرون تولید می‌شود، تصریح کرد: شهرستان کازرون تنها تولید کننده گندم بذری دیم در استان فارس است.

رشیدی اظهارکرد: گندم های خریداری شده با  نظارت کارشناسان واحد ثبت و گواهی بذر و نهال مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی فارس پس از بوجاری، ضدعفونی و برچسب‌گذاری، توسط شرکت‌ تعاونی روستایی بر اساس سهمیه های ابلاغی از سوی سازمان جهاد کشاورزی فارس در بین شهرستان های استان فارس توزیع می‌شود.

وی بیان کرد: گندم های بذری خریداری شده از کشاورزان عمدتا از ارقام،کریم، دهدشت، کوهدشت، ساورز و آسمان است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کازرون از کشاورزان خواست به منظور افزایش کمی و کیفی محصول آتی خود از بذور اصلاح شده و دارای گواهی سلامت مؤسسه ثبت و گواهی بذر استفاده کنند و از مصرف بذور فاقد خلوص ژنتیکی که عملکرد مناسبی ندارند، جلوگیری کنند.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید