Iranian Agriculture News Agency

در نخستین جلسه شورای راهبردی توسعه کشاورزی ارگانیک تصویب شد:

شورای راهبردی توسعه کشاورزی ارگانیک، کلیات راه اندازی سامانه ملی محصولات کشاورزی ارگانیک را با هدف شفاف سازی روندهای تولید تا صدور نشان استاندارد ارگانیک با همکاری کلیه دستگاه های ذی ربط به تصویب رساند.

سامانه ملی محصولات کشاورزی ارگانیک راه اندازی می شود


براساس دستورالعمل ابلاغی وزیر جهاد کشاورزی، نخستین جلسه شورای راهبردی توسعه کشاورزی ارگانیک برگزار شد.


به گزارش ایانا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی،در این جلسه که به ریاست عبدالمهدی بخشنده معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی و با شرکت معاونین وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان استاندارد، انجمن علمی ارگانیک و قطب علمی ارگانیک و همچنین تعدادی از معاونین تخصصی وزارت جهاد کشاورزی،برگزار گردید، سیاست گذاری و حمایت از تولید محصولات ارگانیک و همچنین تهیه و تدوین دستورالعمل های تولید، توزیع و عرضه محصولات ارگانیک در زیربخش های تولیدات باغبانی، زراعی، دامی و شیلاتی و منابع طبیعی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
براساس این گزارش، شورا کلیات راه اندازی سامانه ملی محصولات کشاورزی ارگانیک را با هدف شفاف سازی روندهای تولید تا صدور نشان استاندارد ارگانیک با همکاری کلیه دستگاه های ذیربط به تصویب رساند.
همچنین گزارش دستورالعمل صدور نشان علمی ارگانیک مبتنی بر استاندارد ملی 11000 توسط سازمان استاندارد به شورا ارایه گردید که ادامه کار نهایی شدن آن صدور، مورد تصویب شورا قرار گرفت.
انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید