Iranian Agriculture News Agency

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهدیشهر از اجرای حکم قلع و قمع اتاقک و مستحدثات ایجاد شده در اراضی ملی پلاک۲۸۸۴ اصلی بخش ۳ موسوم به پروس شهرستان مهدیشهر خبرداد.

اجرای حکم قلع و قمع و رفع تصرف از اراضی ملی

به گزارش خبرنگار ایانا در استان سمنان، حیدر واحد مطلق از اجرای حکم قلع و ‌قمع اتاقک و مستحدثات ایجاد شده در اراضی ملی پلاک ۲۸۸۴ اصلی بخش ۳ با مساحتی بالغ بر ۱۵۰ متر مربع  در منطقه پروس شهرستان مهدیشهر خبرداد و اظهار کرد: این حکم بر اساس رای صادره توسط مقامات قضایی شهرستان و با حضور پرسنل زحمتکش پاسگاه انتظامی شهمیرزاد و یگان حفاظت استان و شهرستان خبر داد.

وی ضمن هشدار به کسانی که به صورت غیرمجاز اقدام به احداث بنا در اراضی ملی می‌کنند، افزود: مأموران یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان با آمادگی کامل با هرگونه دخل و تصرف در اراضی ملی و تخریب عرصه‌های مرتعی و جنگلی به صورت قاطع برخورد کرده و کوچک‌ترین اغماضی نخواهند داشت.

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهدیشهر ابراز داشت: در راستای تأکیدات مقام معظم رهبری رسیدگی به موضوع زمین‌خواری در اولویت فعالیت‌های مأموران یگان حفاظت این اداره قرار گرفته است و مأموران منابع طبیعی و آبخیزداری در راستای برخورد با پدیده زمین‌خواری و تخریب و تصرف اراضی ملی سریعا عملیات قلع و قمع و رفع تصرف را با قاطعیت انجام خواهند داد.

واحد مطلق از اقدامات پیشگیرانه از قبیل احداث کمربند حفاظتی با شاخص بنچ مارک بین مرز اراضی ملی و اشخاص و گشت‌های شبانه روزی و راه اندازی پایگاه‌های مردمی حفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی عنوان کرد و از مردم خواست قبل هر گونه ساخت و ساز حتما استعلام‌های لازم از دستگاه‌های ذیصلاح دریافت نمایند تا نا خواسته و یا بصورت عمدی به اراضی ملی تجاوز کنند که ضمن تشکیل پرونده‌های قضایی و سوی پیشینه و تخریب بنا‌های احداثی و قطع درختان کاشته شده، متحمل هزینه خواهند شد.

وی در پایان از بهره‌برداران و دوستداران طبیعت خواست در کنار حفاظت از عرصه‌های طبیعی و ملی در صورت مشاهده هرگونه تخریب و دخل و تصرف در اراضی ملی مراتب را از طریق شماره تلفن رایگان ۱۵۰۴ و ۱۳۹ مرکز فرماندهی یگان حفاظت منابع طبیعی استان به‌صورت شبانه‌روزی اطلاع دهند.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید