Iranian Agriculture News Agency

فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور از کاهش میزان آتش‌سوزی در اراضی ملی استان سمنان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایانا دراستان سمنان، سرهنگ رضا اکبری در جمع خبرنگاران با اشاره به برخی از اقدامات انجام شده برای کاهش آتش‌سوزی در اراضی ملی استان سمنان اظهار کرد: استفاده از ظرفیت فرمانداران برای حفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی در استان است.

وی با بیان اینکه متأسفانه آتش‌سوزی در عرصه‌های طبیعی همواره یک خطر محسوب شده و همیشه خطر آن وجود دارد خاطرنشان کرد: برای حفاظت از عرصه‌های طبیعی استفاده از مردم یک موضوع مهم و اصلی به شمار می‌رود.

فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور با بیان اینکه برای حفاظت از عرصه‌های طبیعی باید نگاه مردم محور باشد خاطرنشان کرد: اگر فرهنگ‌سازی لازم در این زمینه انجام شود و مردم به این نتیجه برسند که عرصه‌های طبیعی اموال خود آنان است بهتر مشارکت می‌کنند.

سرهنگ اکبری با بیان اینکه باید از ظرفیت رسانه و همچنین سایر نهادها و به‌ویژه مراجع دینی در موضوع حفاظت از عرصه طبیعی باید استفاده کرد افزود: فرهنگ‌سازی حلقه مفقوده در حفاظت از منابع طبیعی است.

وی با بیان اینکه خوشبختانه پوشش حفاظتی سازمان جنگل‌ها به 90 درصد ارتقا یافته است افزود: اقدامات متعددی در راستای افزایش پوشش حفاظتی سازمان جنگل‌ها انجام شده که راه‌اندازی مرکز کنترل و پایش اطفای حریق یکی از این اقدامات است.

فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور استفاده از دوربین‌های ثابت و رصدگر، استفاده از بی‌سیم، جی. پی. اس را از دیگر اقدامات در راستای افزایش پوشش حفاظتی سازمان جنگل‌ها عنوان کرد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید