Iranian Agriculture News Agency

وزیر جهاد کشاورزی:

وزیر جهاد کشاورزی بر ضرورت توسعه سرمایه گذاری در حوزه شیلات کشور تاکید کرد.

توسعه سرمایه گذاری در حوزه شیلات کشور ضروری است

به گزارش خبرنگار ایانا، سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی در نشست صمیمانه با نمایندگان تشکل های حوزه شیلاتی کشور، اظهار کرد: بخش دولتی باید با همفکری بخش خصوصی تصمیم گیری و موانع را برطرف کنند.

وی تاکیدکرد: باید خط مشی ها را تغییر دهیم و با حفظ اصالت، رعایت استانداردها و سلامت غذا اجازه دهیم حوزه تولید با دستِ باز کار خود را انجام دهد.

ساداتی نژاد افزود: ما باید کارها را به اتحادیه ها و تشکل ها واگذار کنیم و نقش نظارتی داشته باشیم.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به این که درد تشکل ها مشترک بوده و راهکار آن واگذاری اختیارات است، عنوان کرد: در وزارت جهاد کشاورزی و در دولت سیزدهم موضوعات شیلات و کشت دیم جایگاه برجسته و بالایی دارند و از برنامه‌های محوری ما محسوب می شوند.

وی افزود: شیلات در ایران ظرفیت اشتغال، ارزآوری و تولید ثروت دارد، زودبازده است و این حوزه آماده جهش است.

ساداتی نژاد با بیان این که باید سرمایه گذاری را به شیلات بیاوریم و نوآوری در این حوزه داشته باشیم، خاطرنشان کرد: باید بر روی ماهی در قفس کار کنیم و موانع توسط دولت تسهیل شود.

وی افزود: اتحادیه‌ها و تشکل ها برای ورود سرمایه گذار به حوزه شیلات کمک کنند و ما از این بخش حمایت خواهیم کرد.

وزیر جهاد کشاورزی از تشکل ها خواست، اعتمادسازی کنند تا بتوانیم در کنار هم و با هم کار کنیم و بخش را به جایگاه اصلی خود باز گردانیم، باید از فرصت اعتماد به هم استفاده کنیم و با اعتماد به هم پیش برویم تا مجموعه شیلات کشور بتواند با قدرت کار خود را پیش ببرد.

وی ادامه داد: نیت بخش دولتی مانع تراشی نیست و باید اقدامات مثبت را تقویت و موانع را باهم تسهیل کنیم.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید