Iranian Agriculture News Agency

مدیرعامل شرکت سازمان خدمات حمایتی کشاورزی ضمن اعلام نرخ کودهای پرمصرف کشاورزان تأکید کرد که نرخ انواع کودهای کشاورزی در سال آینده تغییری نخواهد داشت.

قیمت کودهای پرمصرف کشاورزی اعلام شد

مدیرعامل شرکت سازمان خدمات حمایتی کشاورزی ضمن اعلام نرخ کودهای پرمصرف کشاورزان تأکید کرد که نرخ انواع کودهای کشاورزی در سال آینده تغییری نخواهد داشت.

مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی، قیمت انواع کودهای پرمصرف را به این شرح اعلام کرد: هم‌اکنون هر کیسه کود TSP (سوپرفسفات تریپل) 50 کیلوگرمی با هزینه حمل و نقل در روستا و تحویل به کشاروز 55 هزار تومان و سوپر فسفات ساده 22 هزار تومان است.

یزدان سیف افزود: هر کیسه 50 کیلوگرمی کود SOP (سولفات پتاسیم) در روستا و به کشاورز 75 هزار تومان و کیسه 9 کیلوگرمی این کود 13 هزار 900 تومان تحویل می‌شود.

وی بیان کرد: هر کیسه کود 50 کیلوگرمی KCL (کلرید پتاسیم) در روستا و تحویل به کشاورز 35 هزار تومان است.

مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی قیمت کود اوره در روستا و تحویل در کیسه‌های 50 کیلوگرمی را 38 هزار و 500 تومان اعلام کرد.

سیف ادامه داد: قیمت هر کیسه کود 50 کیلوگرمی دی‌آمونیوم فسفات در روستا 109 هزار تومان بود که نرخ این محصول به 100 هزار تومان کاهش یافته و با این نرخ در سال آینده عرضه خواهد شد.

وی با تأکید بر کیفیت کودهای مصرفی کشاورزان، گفت: تمامی این کودها با بهترین فرمولاسیون به کشاورزان عرضه می‌شود و قابل رقابت با نمونه‌های مشابه خارجی است، اما در بخش دانه‌بندی تفاوت و نقطه ضعف‌هایی وجود دارد.

سیف در پایان تأکید کرد: عدم رعایت دانه‌بندی باعث می‌شود که کشاورزان در زمان پاشیدن اندکی مشکل داشته باشند که با مذاکره با تولیدکنندگان در حال رفع این نقیصه هستیم./

G-951116-02

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید