Iranian Agriculture News Agency

در پنجمین روز از هفته پدافند غیرعامل صورت پذیرفت:

رییس اداره بهداشت و مدیریت بیماری های دامی و مسئول پدافند غیر عامل اداره کل دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان گفت: هدف از برگزاری این مانور پیشگیری از بیماری هاری با تشکیل و اعزام اکیپ های مشترک دامپزشکی و ادارات مربوطه با هماهنگی فرمانداری و اعزام به مناطق روستایی شهرستان زابل وارائه اقدامات پیشگیرانه است.

مانور پیشگیری از بیماری هاری در شهرستان زابل اجراشد

 

به گزارش خبرنگار ایانا در استان سیستان و بلوچستان، ویدا معزی اقدامات انجام شده در جریان این مانور را قلاده گذاری و صدور شناسنامه برای سگ های صاحب دار، برگزاری کلاس آموزشی و ترویجی برای روستاییان و واکسیناسیون بیش از۵۰ قلاده سگ صاحب دار و گله عنوان کرد.

وی گفت: از ابتدای سال تا کنون در منطقه سیستان حدود ۱۲۰۰ قلاده سگ صاحبدار به صورت رایگان توسط اکیپ های دامپزشکی بر علیه بیماری هاری واکسینه شده اند.

‎ معزی در خصوص بیماری هاری تصریح کرد: یکی از مهم ترین بیماری های مشترک انسان و حیوان است، که باعث عفونت حاد سیستم اعصاب مرکزی شده و همه پستانداران خون گرم  در معرض ابتلا به این بیماری هستند که با انجام واکسیناسیون سالیانه می توان به کاهش موارد هاری کمک کرد.

 وی به دامداران توصیه کرد: کلیه تلفات و یا هرگونه بروز رفتار غیر عادی در حیوانات را در اسرع وقت به ادارات دامپزشکی اطلاع داده و از رها سازی لاشه دام تلف شده خودداری کنند.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید