Iranian Agriculture News Agency

قائم‌مقام سازمان امور عشایر به ایانا خبر داد:

دام‌های عشایری تا پیش از سرمای هوا و بارش سنگین برف در مناطق قشلاقی اسکان یافتند و هیچ مشکل خاصی از لحاظ بیماری و سایر موارد گزارش نشده است.

دام‌های عشایر مصون از کولاک و سرما/ اختصاص 250 میلیارد تومان به طرح پرواربندی تا پایان سال


دام‌های عشایری تا پیش از سرمای هوا و بارش سنگین برف در مناطق قشلاقی اسکان یافتند و هیچ مشکل خاصی از لحاظ بیماری و سایر موارد گزارش نشده است.

قائم‌مقام سازمان مور عشایر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ایانا با اعلام این خبر گفت: تمامی 220 هزار خانوار عشایری به مناطق قشلاقی رسیده‌اند و بارش برف و سرمای شدید هوا مشکل خاصی را برای دام‌ها و جامعه عشایری به‌وجود نیاورده است.

میرولی صفرزاده افزود: در مناطق قشلاقی امکاناتی چون آب و علوفه فراهم است و تاکنون گزارشی از مشکل یا کمبود گزارش نشده است.

وی خاطرنشان کرد: از آنجا که در مناطق روستایی امکانات مناسب برای دام‌ها وجود دارد، مشکل بیماری در دام‌ها نیز نداریم.

صفرزاده ادامه داد: در بحث زنجیره تولید دام‌های عشایری نیز بودجه‌های مناسبی تزریق شد و وضعیت مناسب است؛ به‌گونه‌ای که علاوه بر 100 میلیارد تومانی که از محل اعتبارات خشکسالی در حال جذب است، هشت میلیارد تومان نیز از طریق شعبات بانک کشاورزی در حال تخصیص است.

وی تصریح کرد: در برنامه داریم که 130 میلیارد تومان برگشتی از سال قبل را نیز به اعتبارات فوق بیفزاییم.


افزایش 14 هزار تنی ظرفیت گوشت قرمز در کشور

قائم مقام سازمان امور عشایر یادآور شد: در مجموع کل اعتباراتی که تا پایان سال جاری برای پرواربندی دام‌های عشایری هدف‌گذاری شده است به 250 میلیارد تومان خواهد رسید.

صفرزاده تأکید کرد: اگر اعتبارات فوق به موقع اختصاص یابد، میزان تولید گوشت قرمز ناشی از پرواربندی دام‌های عشایر به 14 هزار تن خواهد رسید.

وی اظهار داشت: در سال جاری یک میلیون و 300 هزار رأس دام برای پرواربندی در نظر گرفته شد.

صفرزاده در پایان اضافه کرد: تعداد عشایر کوچنده نیز در سال جاری 220 هزار خانوار است که از تعداد آنها کاسته نشده و یک‌هزار و 100 خانوار دیگر نیز در سال جاری تاکنون اسکان یافته‌اند./

M-950906-01

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید