شنبه, 07 مرداد 1391 ساعت 10:55

اطلاعات بیشتر

  • رو تیتر:

شرایط واگذاری زمین به فارغ‌التحصیلان کشاورزی اعلام شد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی از شرایط واگذاری زمین‌های ملی در قالب تعاونی کشاورزی مهر به فارغ‌التحصیلان و بیکاران خبر داد و اولویت‌های سازمان را تشریح کرد.

 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی در گفتگو با خبرنگار ایانا با اعلام این مطلب گفت: در راستای اجرای مصوبات کارگروه توسعه کشاورزی در جهت اشتغال فارغ‌التحصیلان بخش کشاورزی و افراد جویای کار و ایجاد ظرفیت‌های تولید در بخش کشاورزی سامانه کشاورزی مهر در اداره کار استان‌ها تشکیل شده است.

محمدیان افزود: افرادی که در این سامانه ثبت نام می‌کنند به شرایطی که تاکنون زمینی ملی به استثناء مسکن مهر دریافت نکرده‌اند و شاغل نباشند، متناسب با شرایط واگذاری زمین برای فارغ‌التحصیلان مشمول مجوز صادر می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: بعد از دریافت زمین از طریق بانک کشاورزی، تسهیلات لازم در اختیار آنها قرار می‌گیرد.

محمدیان ادامه داد: اولویت واگذاری زمین به فارغ‌التحصیلان بخش کشاورزی و افراد بومی محلی است که جویای کار هستند که دولت زیرساخت‌های لازم را برای کار آنها فراهم می‌کند که فقط 10 درصد آورده شخصی از آنها خواسته می‌شود که دولت واگذاری این زمین‌ها را به‌صورت اجاره‌بهای 99 ساله در اختیار آنها قرار می‌دهد.

وی تصریح کرد: تاکنون در استان آذربایجان شرقی پنج‌هزار نفر در این سامانه ثبت نام کردند که بررسی پرونده‌های ارسالی در دستور کار قرار گرفته است.

این مقام مسئول یادآور شد: لازمه موفقیت این طرح بکارگیری علم و عمل در کنار یکدیگر و مشارکت تشکل‌ها است.

محمدیان در پایان تأکید کرد: در هر شهرستان متناسب با شرایط اقلیمی و آب و خاک تولید صورت می‌گیرد و از طرح‌هایی استقبال می‌شود که نیاز آبی آنها کم باشد./

 

خبرنگار: فرید مرادی

A-910507-03

نظر 

 
0 # یونس احسانی 1392-07-10 22:31
چرا افراد دارای شغل غیر مرتبط نمیتوانند از طرح واگذاری زمین بهره مند شوند؟
پاسخ
 

نظر جدید