زراعت و باغبانی
خبرگزاری کشاورزی ایران(ایانا): روز جهانی آب مصادف با دوم فروردین هر سال (۲۲ مارس) از سوی سازمان ملل نام گذاری شده‌ است. روز جهانی آب برای نخستین بار در سال ۱۹۹۲ میلادی، در کنفرانس محیط زیست و توسعه سازمان ملل در شهر ریودوژانیرو کشور برزیل رسما مطرح شد. در این کنفرانس از کلیه کشورها خواسته شد تا در راستای اجرای بیانیه شماره ۲۱ سازمان ملل، این روز را به عنوان روز ترویج و آگاه سازی مردم در مورد آب اختصاص دهند. آب یکی از بزرگ ترین چالش‌های قرن حاضر است که می‌تواند سرمنشاء بسیاری از تحولات مثبت و منفی جهان قرار گیرد. هر سال، در روز جهانی آب جنبه خاصی از آب شیرین برجسته می شود. امسال نیز بر اساس روال سال های گذشته سازمان ملل متحد شعار "آب و توسعه پایدار"را برای 22 مارس 2015 میلادی برابر با روز جهانی آب انتخاب نموده است. علاوه بر کشورهای عضو سازمان ملل، بسیاری از سازمان‌های غیردولتی، NGOها نیز در این روز بر اهمیت آب سالم تأکید کرده و این روز را به عنوان روز توجه عموم به مسایل حیاتی آب در نظر می‌گیرند. مشارکت آژانس‌ها و نمایندگی NGOها مسائلی از قبیل چگونگی دستیابی بیش از یک میلیارد نفر به آب شرب سالم و یا نقش زن و مرد در خانواده برای دستیابی به آب سالم را پررنگ ‌تر می‌کند. همچنین آژانسی از سوی سازمان ملل برای هماهنگی مسائلی در مورد روز جهانی‌آب تعیین می‌شود که بسیاری از مسایل را در مورد منابع آبی منعکس می‌کند. بخش امور اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل (UNDESA)، دهه 2005 تا 2015 را با عنوان (آب برای زندگی) معرفی کرده است. این دهه با هدف جهانی‌ (تمرکز بیشتر روی موضوعات مربوط به آب) آغاز شده که تلاش برای استفاده از مشارکت زنان در فعالیت‌های توسعه مرتبط با آب و همکاری در همه سطوح برای دستیابی به…
چهارشنبه, 27 اسفند 1393 ساعت 12:12

افزایش سطح زیر کشت جو در سال‌های آینده

با توجه به خشکسالی و کم شدن منابع آبی در سال‌های آینده، پیش‌بینی می‌شود که سطح زیر کشت جو که گیاهی کم‌آب‌بر و مقاوم به تنش‌های خشکی است، افزایش پیدا کند.
در واپسین روزهای سال جاری، ستاد تنظیم بازار با توزیع میوه توسط اصناف و مغازه‌های سطح شهر برای توزیع میوه مورد نیاز شب عید به نرخ مصوب مخالفت کرد.
معاون بهبود تولیدات گیاهی این سازمان از کاهش محسوس دما و احتمال خسارت بر جوانه و شکوفه درختان در روزهای آینده خبر داد.
با اختصاص تسهیلات مناسب، افزایش 21 درصدی بهای خرید تضمینی برگ سبز چای و تشکیل صندوق حمایت از توسعه صنعت چای کشور، رئیس این سازمان سالی خوش را در انتظار بهره‌برداران این بخش پیش‌بینی کرد.
به منظور تامین میوه شب عید مردم استان اردبیل و با اهداف تنظیم بازار، از امروز 25 اسفند ماه سال جاری به طور همزمان در سراسر این استان کار توزیع میوه شب عید آغاز شد.
با امضای قراردادی، ژاپنی‌ها برای ساخت کارگاه تولید و فرآوری عرقیات گیاهی در استان مازندران همکاری می‌کنند.
به‌دبنلا اعلام آمادگی هیئت تجاری روسی برای کشت فراسرزمینی، قرار شد در فاز نخست، 20 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان ولگاگراد به کشت فراسرزمینی از سوی ایران اختصاص یابد.
به‌دلیل بارش باران، برف و رعد و برق از امروز تا روزهای پایانی هفته در برخی مناطق کشور، اداره هواشناسی کشاورزی با صدور اطلاعیه‌ای درباره احتمال سرمازدگی و وارد آمدن خسارت به محصولات کشاورزان هشدار داد.
صبح امروز طی انتخاباتی هماهنگ و با حضور بیش از 500 نفری دست‌اندرکاران کشور، صندوق حمایت از توسعه صنعت چای کشور در لاهیجان تشکیل شد.
<< شروع < قبلی 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعدی > انتها >>
صفحه 1 از 513