زراعت و باغبانی
مدیرکل هواشناسی خراسان شمالی گفت: مجوز ایجاد ایستگاه هواشناسی کشاورزی شمال شرق در این استان گرفته شد.
چهارشنبه, 06 اسفند 1393 ساعت 19:02

ورود سامانه بارشی به کشور از روز آدینه

کارشناس سازمان هواشناسی کشور از ورود سامانه بارشی از مرزهای شرقی به کشور از روز جمعه خبر داد و گفت: براساس پیش بینی‌های سازمان هواشناسی، فردا نیز شرق استان تهران بارانی خواهد بود.
حدود دوسوم جمعیت 210 هزار نفری سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور جویای کار هستند که این یک روی سکه است و در طرف دیگر جامعه چهار میلیونی بهره‌برداران بخش کشاورزی هستند که تنها یک درصدشان تحصیلات دانشگاهی مرتبط و 1.5 تا دو درصدشان نیز تحصیلات دانشگاهی غیرمرتبط دارند.
همایش "روز مهندسی" امسال، با همکاری سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان تهران در مرکز همایش‌های بین‌المللی پژوهشگاه صنعت نفت و برای نخستین بار با حضور پررنگ اعضا و مدیران برگزار شد.
بانک کشاورزی به مناسبت روز مهندسی سقف برداشت ضمانتی دانش‌آموختگان بخش کشاورزی را از 500 میلیون ریال به 600 میلیون ریال افزایش داد.
سه شنبه, 05 اسفند 1393 ساعت 15:53

معامله 440 تن مرغ منجمد در بورس کالا

امروز از چهارهزار تن مرغ منجمد رنج یک شرکت پشتیبانی امور دام، 440 تن مورد معامله قرار گرفت.
مقایسه آماری هشت‌ماهه امسال در مقایسه با سال گذشته نشان می‌دهد که ارزش محصولات کشاورزی و غذا تا پایان آذرماه 4.7 میلیارد دلار بود که نسبت به مدت مشابه گذشته 21 درصد رشد داشت، اما در مقابل واردات با 9.2 میلیارد دلار، 1.5 درصد نسبت به مدت مشابه کاهش داشته است.
ادغام محیط زیست با جهاد کشاورزی به مصحلت نیست.
با تکمیل و راه‌اندازی گلخانه مجهز به سیستم کشت هایدروپونیک و آزمایشگاه تحقیقات شوری غلات، بازده و کارایی فرآیند تولید، اصلاح و معرفی ارقام متحمل به شوری بهبود خواهد یافت.
در نشست مشترک معاون وزیر کشاورزی، شیلات و جنگل‌داری آفریقایی با رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، ظرفیت‌های دو کشور در تمامی زمینه‌ها و زیربخش‌ها مورد بررسی قرار گرفت.
<< شروع < قبلی 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعدی > انتها >>
صفحه 1 از 503