زراعت و باغبانی
با وجود اینکه نیاز کودی چهار میلیون و 750 هزار تنی کود اوره در کشور برآورده شده، اما بخشی از آن در پتروشیمی‌ها بلوکه شده است.
دوشنبه, 04 خرداد 1394 ساعت 11:07

پیش‌بینی تولید سه میلیون تن جو در کشور

در سال جاری از سطح یک میلیون و 600 هزار هکتار پیش‌بینی می‌شود که حدود سه میلیون تن محصول جو تولید شود.
وزیرجهاد کشاورزی گفت: ایران در دهه 90 میلادی فاصله چندانی با کشورهای صاحب نظر در زمینه بیوتکنولوژی نداشت، اما کج رفتاری های ما سبب افزایش این فاصله شد.
قیمت خرید تضمینی جو از قرار هر کیلوگرم 9 هزار و 200 ریال که در هیئت دولت تصویب شده است، از طریق وزارت جهاد کشاورزی برای اجرا به شرکت پشتیبانی امور دام کشور ابلاغ شد.
یکشنبه, 03 خرداد 1394 ساعت 11:12

رونمایی از نخستین پنبه تراریخته ایران

نخستین پنبه تراریخته ایران امروز با حضور محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی در نخستین همایش بین المللی و نهمین همایش ملی بیوتکنولوژی جمهوری اسلامی ایران رونمایی شد.
در حالی که امکان صادرات گل به کشورهای عراق و افغانستان وجود دارد، به‌علت نبود تشکل قدرتمند و حمایت وزارت صنعت، معدن و تجارت از صادرات گل روزانه صدها میلیون شاخه گل ضایع می‌شود.
در حالی که اعتبارات 10 هزار میلیارد ریالی مکانیزاسیون تصویب شده است، اما بانک‌ها می‌گویند اعتبار نداریم و روند پرداخت‌ها به کندی پیش می‌رود.
20 تن بذر پنبه زودرس که از ترکیه وارد کشور شده بود، با حضور کارشناسان ترکیه‌ای به‌صورت پایلوت در شهرستان داراب استان فارس به بهره‌برداری رسید.
تاکنون از 14 استان کشور یک میلیون و 370 هزار تن گندم خریداری شده است.
تاکنون بیش از 11 هزار تن کلزا به‌صورت خرید تضمینی از کشاورزان خریداری شده است.
<< شروع < قبلی 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعدی > انتها >>
صفحه 1 از 536