زراعت و باغبانی
نخستین جشنواره ارقام محصولات باغی و زراعی با معرفی 14 رقم در محصولات گندم، چغندرقند، پنبه، حبوبات، خربزه، کلزا و گل‌محمدی در 25 مردادماه سال جاری در مؤسسه تحقیقات اصلاح و تهیه بذر و نهال برگزار خواهد شد.
از آنجا که ابلاغ مشوق‌های صادراتی برای سیب‌زمینی از سال گذشته به مرحله اجرا نرسید، بسیاری از صادرکنندگان و تولیدکنندگان این محصول با ضرر و زیان روبه‌رو شدند و به ناچار این محصول خرید تضمینی شد.
رقم جدید پنبه در جشنواره ارقام محصولات کشاورزی که در مؤسسه تحقیقات اصلاح و تهیه بذر و نهال 25 مردادماه سال جاری برگزار می‌شود، رونمایی خواهد شد.
هرچند برخی تولیدکنندگان به علت جلوگیری از ضرر و زیان مالی، کیفیت آبمیوه‌های تولیدی خود را کاهش دادند تا محصولات خود را ارزان‌تر تولید کنند، اما ایران برای رسیدن به MFC (استاندارد تولید آبمیوه) نیاز به بسترسازی و سرمایه‌گذاری دارد تا نگرانی‌های خود را از بابت فعالیت شرکت‌های خارجی در ایران کاهش دهد.
دوشنبه, 12 مرداد 1394 ساعت 15:20

رکورد 20 ساله تولید شکر در کشور شکسته شد

رئیس گروه چغندر قند معاونت زراعت وزارت جهاد کشاورزی، تولید یک میلیون و 325 هزار تن شکر داخلی در سال زراعی گذشته را طی 20 سال گذشته بی‌سابقه خواند.
نخستین جشنواره و نمایشگاه چای و دمنوش ایرانی در حالی پس از سه روز فعالیت در هتل لاله تهران پایان یافت که سردی حضور بازدیدکنندگان، با بحث‌های داغ چای جبران شد.
بر اساس تفاهم‌نامه منعقدشده در زمینه قرنطینه گیاهی، صادرات 882 هزار تنی محصولات کشاورزی به این کشور یا صادرات مجدد تسهیل می‌شود.
رئیس سازمان حفظ نباتات کشور از ساماندهی و استانداردسازی فروشگاه‌های سموم کشاورزی توسط سازمان حفظ نباتات کشور خبر داد.
میزان ضایعات خرمای تولیدشده در کشور، حداکثر سه درصد است و اعلام اعداد و ارقام نجومی برای ضایعات خرما برای افزایش قیمت خرما عنوان می‌شود.
ایران با تولید 311 تن زعفران، 94 درصد تولید دنیا را در اختیار دارد و کشورهای اسپانیا، یونان، هند، افغانستان و چین با تولید 20 تن زعفران، شش درصد باقیمانده را تولید می‌کنند.
<< شروع < قبلی 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعدی > انتها >>
صفحه 1 از 563