زراعت و باغبانی
آذربایجان غربی در منطقه ای کوهستانی و سردسیر واقع شده است ؛از این رو با کاهش دما در روز های اول سال و سرمازدگی بهاری، خسارت کلانی به فعالان عرصه کشاورزی و باغی وارد می شود.
روز شنبه 29 فروردین‌ماه، هشت‌هزار و 980 تن نخود متوسط، پنج‌هزار و 200 تن ذرت دانه‌ای و 200 تن کلزا در تالار محصولات کشاورزی بورس کالای ایران مورد دادوستد قرار گرفت.
در ژنو، روبرتو آزودو مدیرکل سازمان تجارت جهانی (WTO) و خوزه گرازیانو داسیلوا مدیرکل سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (FAO)، توافق خود را برای همکاری بیشتر اعلام کردند.
معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: با حمایت از باغداران و اجرای طرح های توسعه ای در سال های اخیر ، سطح باغ ها در کشور به دو میلیون و 300 هزار هکتار رسیده است.
شنبه, 29 فروردین 1394 ساعت 13:10

جشنواره آب تلفات داد

در طول برگزاری مراسم جشنواره آب در شهر «یانگون»، نه مساله ای غیر از اسراف آب یا دلیل دیگری، بلکه جان باختن  11 تن و مجروح شدن ده‌ها تن سوژه اخبار این کشور شد.
بارندگی هفته گذشته پنج میلیارد ریال به تأسیسات و جایگاه اسکان عشایر در منطقه ییلاقی لار خسارت وارد کرد.
طی پنج سال 10 هزار هکتار توسعه جنگل فندق‌لوی با گونه‌های منحصر به فرد را شاهد خواهیم بود.
پاسخگویی به تمام نیازهای کشاورزی در کلیه مؤسسه‌ها، جهت‌گیری آموزش‌ها به سمت آموزش بهره‌برداران و توسعه همکاری با رسانه‌ها و شبکه تلویزیونی کشاورز برای افزایش فعالیت‌های ترویجی از مهم‌ترین اهداف سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی در سال 94 است.
پنجشنبه, 27 فروردین 1394 ساعت 17:04

سموم کشاورزی باکیفیت بالا وارد کشور می‌شود

حضور مافیای واردات در این بخش ملموس است و با لغو تحریم‌ها با ایجاد بازار رقابتی برای سایر کشورها سموم کشاورزی باکیفیت و قیمت مناسب وارد کشور می‌شود.
کاهش سطوح محصولات زراعی صیفی و همچنین محصولات با بازدهی کمتر و جایگزینی آنها با محصولات دارای ارزش اقتصادی بالاتر و راندمان مصرف آب بهینه در دستور کار مدیریت زراعت استان کرمان قرار دارد.
<< شروع < قبلی 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعدی > انتها >>
صفحه 1 از 518