زراعت و باغبانی
استفاده از بذور زود رس و میان رس ذرت برای مطابقت با شرایط اقلیمی منطقه ضروری است.
امسال تعداد گونه های کلکسیون گیاهان دارویی شمالغرب کشور در این استان به بیش از 170 گونه می رسد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران یافتن بازارهای جدید برای فروش مرکبات این استان را از سیاست های این سازمان برشمرد و گفت که در این زمینه بازارهای خارجی بیشتر مد نظر قرار دارد.
در دیدار وزیر امور اقتصادی هلند و معاون وزیر جهاد کشاورزی بر استفاده توأم امکانات کشور ایران در کنار تجربیات کشور هلند تأکید شد.
از آنجا که حجم تولید سیب‌زمینی در سال جاری بسیار زیاد است و تنها با خرید تضمینی تنظیم بازار انجام نخواهد شد، تعیین مشوق صادراتی و رایزنی برای شروع صادرات این محصول در سطح دو وزارتخانه جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت آغاز شده است.
در حالی که دولت به‌منظور حمایت از خودروسازان با وجود محدودیت‌های منابع مالی، پرداخت تسهیلات ارزان‌قیمت را تصویب می‌کند، اما بخش کشاورزی با وجود آنکه محور توسعه و اقتصاد مقاومتی است، ناچار به امحاء محصولات کشاورزی می‌شود.
با توجه به مصرف 3.5 میلیون تنی سیب‌زمینی در کشور، مازاد تولید این محصول از یک میلیون و 500 هزار تن فراتر رفته است و در صورتی که نگاه ملی برای تنظیم بازار این محصول نباشد، سناریوی امحاء سیب‌زمینی‌های فاسدشده قطعی است؛ چرا که انبارهای سازمان تعاون روستایی مملو از این محصول است.
اگر دولت برای مشوق صادراتی محصول سیب‌زمینی فکری اساسی نکند، به‌طور قطع سیب‌زمینی‌های تولیدشده در کشور به سرنوشت سیب‌زمینی‌های تابستانه استان فارس که خرید تضمینی شده بودند، دچار می‌شود.
در دیدار مدیرکل دفتر امور بین‌الملل و سازمان های تخصصی وزارت جهادکشاورزی و سفیر فیلیپین در تهران، زمینه های توسعه همکاریهای کشاورزی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
در نخستین فوروم فعالان اقتصادی بخش کشاورزی دولت ایران و هلند، طرفین برای افزایش حجم تجارت و بهبود تراز تجاری به گفتگو پرداختند.
<< شروع < قبلی 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعدی > انتها >>
صفحه 1 از 608