زراعت و باغبانی
ذرت کار مهابادی، با برداشت 18 تن و 271 کیلو ذرت از هر هکتار زمین، توانست ضمن شکستن رکورد سال گذشته خود با 18 تن در هر هکتار، بازهم عنوان کشاورز نمونه آذربایجان غربی و کشور را کسب کند تا یکی از تجلیل شوندگان امسال در سالن اجلاس سران باشد.
همزمان با هفته پژوهش مرکز تست ماشین‌ها و سامانه‌های کشاورزی شمال غرب کشور در ارومیه راه اندازی شد.
هیچ سمی در حبوبات ازجمله لوبیا وجود ندارد که نیاز باشد در آب خیسانده و جوشانده شود، زیرا این کار تنها خاصیت نفاخ بودن آن را از بین می‌برد.
دولت امروز برای بخش مکانیزاسیون چای به گونه ای اعتبار تخصیص داده و آماده کمک است که حتی می توان تا سقف ۱۲ هزار و ۵۰۰ هکتار هم برای آبیاری تحت فشار باغات چای برنامه ریزی کرد.
جزییات پنج دستاورد پژوهشي که توسط ستاري، معاون علمي و فناوري رئيس جمهوری رونمایي شد، اعلام شد.
در هفتم دی‌ماه سال جاری، از 65 بهره‌بردار نمونه و سه کانون یادگیری برتر تقدیر می‌شود.
همایش ملی توسعه اقتصاد کشاورزی با رویکرد عزم ملی و مدیریت جهادی از صبح امروز در محل سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی آغاز به کار کرد.
رئیس سازمان حفظ نباتات از جایگزینی رقم جدید موسوم به پرشین‌لایم با ارقام بومی لیموترش در کشور با هدف غلبه بر بیماری جاروئک لیموترش و احیای باغ‌ها خبر داد.
از مجلس شورای اسلامی تقاضا داریم که در زمان چکش‌کاری‌های بودجه 94، برخی بخش‌ها ازجمله بیمه را مورد توجه خاص قرار دهند.
سه شنبه, 25 آذر 1393 ساعت 17:00

سامانه هشدار سیل طراحی شد

رئیس سازمان هواشناسی کشور ضمن تاکید بر حساسیت فعالیت‌های سازمان هواشناسی در بخش کشاورزی و به ویژه صنعت زنبورداری، از طراحی سامانه هشدار سیل ( ترکیب داده های دو بخش هواشناسی و هیدرولوژی) خبر داد.
<< شروع < قبلی 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعدی > انتها >>
صفحه 1 از 473