نوآوری‌های مصرفی ‌سال ٢٠١٦ با نگاه به بحران آب در جهان / تولید کاهو با لامپ «ال‌ای‌دی»

کارشناسان تخمین می‌زنند در ٢٠١٦ میلادی کمبود منابع آب در غرب به اوج خود برسد  و متعاقب آن، با خشکسالی جهانی، کاهش تولید محصولات کشاورزی نیز تشدید خواهد شد.

نشست آبی ۸ کشور جهان در ایران/ تصفیه آب از نظر مقررات بین المللی زیرمجموعه مواد غذایی است

دبیر علمی نخستین سمپوزیوم بین‌المللی تصفیه آب گفت: اگر امکان استفاده از پساب را نداشته باشیم، ایران به بیابان تبدیل می‌شود.

توصیه های هواشناسی کشاورزی به کشاورزان سراسر کشور تا پایان هفته + تفکیک حوزه ها

سازمان هواشناسی کشاورزی ایران با توجه به شرایط اقلیمی هفته جاری توصیه‌های هواشناسی کشاورزی را برای مقطع زمانی تاریخ نهم تا چهاردهم آذرماه سال 1394 خورشیدی به شرح ذیل اعلام کرد.
سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد اعلام کرد:

کمک هفت میلیون دلاری هلند برای مدیریت بهره‌وری آب در آفریقا و خاورمیانه

هلند با اهدای هفت میلیون دلار برای حمایت از استفاده از تکنولوژی سنجش از راه دور برای شناسایی مناطقی در آفریقا و خاورمیانه که در استفاده آب ضعیف عمل می‌کنند، فعالیت‌های خود با فائو را برای بهبود مدیریت آب گسترش می‌دهد.

توصیه های ۶ روزه هواشناسی کشاورزی به تفکیک استان ها و حوزه های تخصصی

اداره هواشناسی کشاورزی توصیه هایی ۶ روزه را به کشاورزان کشور ارائه کرد.

تجهیز 180 هزار هکتار زمین کشاورزی به سامانه آبیاری نوین تا پایان سال

مشاور وزیر جهاد کشاورزی و مجری طرح توسعه سامانه های آبیاری نوین گفت: 180 هزار هکتار از زمین های کشاورزی کشور امسال با اعتبار 13 هزار میلیارد ریال به سامانه آبیاری نوین تجهیز می شود.
قائم‌مقام مؤسسه تحقیقات خاک و آب در گفتگو با ایانا:

زمان فروش کودهای بدون شماره ثبت در بازار به سر آمد/ راه‌اندازی سامانه پیامکی کود

با اتمام مهلت ثبت مواد کودی در مؤسسه تحقیقات خاک و آب، فروش و عرضه کودهای بدون شماره ثبت در بازار قاچاق محسوب شد و بهره‌برداران می‌توانند با ارسال شماره 15 رقمی ثبت مواد کودی به سامانه پیامکی 3000646424 از سلامت کود خریداری‌شده اطمینان حاصل کنند.

سرمایه‌گذاری بلاعوض ژاپنی‌ها در بخش آب ایران

ژاپن در کاهش آب بدون درآمد شهر خوانسار یک‌میلیون دلار سرمایه‌گذاری بلاعوض به‌عنوان پایلوت بهره‌گیری از تکنولوژی ژاپنی خواهد داشت.

توصیه های اداره هواشناسی کشاورزی به کشاورزان سراسر کشور تا پایان هفته + تفکیک حوزه ها

سازمان هواشناسی کشاورزی ایران با توجه به شرایط اقلیمی هفته جاری توصیه‌های هواشناسی کشاورزی را برای مقطع زمانی تاریخ دوم تا هفتم آذرماه سال 1394 خورشیدی به شرح ذیل اعلام کرد.
استاد دانشگاه بوعلی همدان و کارشناس آب خبر داد:

مرگ آرام سفره‌های زیرزمینی در جنجال خشکی دریاچه ارومیه/ سوزاندن 750 هزار تن سیب‌زمینی به‌علت اشباع بازار

در حالی که مرگ سفره‌های زیرزمینی از 15 دشت در سال 47 به 330 دشت در پایان سال 93 رسیده و سرنوشتی نظیر دریاچه ارومیه در انتظار همه ذخایر زیرزمینی آب ایران است، کسی نگران مرگ این همه دریاچه نیست.
بر اساس پیگیری‌های ایانا حاصل شد:

اختصاص 165 میلیون تومان اعتبار برای احیای قنات شاه‌آباد ابرکوه

سازمان جهاد کشاورزی یزد 165 میلیون تومان به‌صورت کمک بلاعوض و تسهیلات برای احیای قنات شاه‌آباد روستای احمدآباد ابرکوه اختصاص خواهد داد.

سامانه پیام کوتاه تعیین اصالت کود راه اندازی شد

با هدف ساماندهی و نظارت بر بازار کود مصرفی بخش کشاورزی،سامانه پیام کوتاه تعیین اصالت کود توسط موسسه تحقیقات خاک و آب وزارت جهاد کشاورزی راه اندازی شد.

کلنگ احداث شبکه های فرعی خداآفرین دشت مغان زمین خورد/ اختصاص 270 میلیارد تومان اعتبار برای دومین پروژه مهم آبیاری کشور

کلنگ احداث بزرگ ترین پروژه شبکه های فرعی آبیاری ناحیه عمرانی دوم خداآفرین با اعتبار 270 میلیارد تومان  و با حضور قائم مقام وزیر در درشت مغان به زمین زده شد.

بررسي وضعيت بارش‌ها در مهر و آبان امسال / بحران آب همچنان باقي است

با وجود افزايش ۱۰۰ برابري بارش در ايلام و خراسان رضوي بارش‌هاي يك‌ساله ۱۰۰ درصد كمتر شده و بارش در ۱۰ استان نسبت به سال گذشته همچنان منفي است. از ابتداي سال آبي جاري (ابتداي مهرماه) تاكنون حجم بارش‌هاي كشور به ۴۹ ميليمتر رسيد و در هفته گذشته حدود ۱۳ ميليمتر بارندگي در كشور ثبت شد.