رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران خبر داد:

ارتقاء فناوری‌های تولید در 350 واحد کشاورزی

از ابتدای اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها تاکنون در 350 واحد تولیدی ارتقاء فناوری، اصلاح سیستم گرمایشی و سرمایشی، تحویه و مکانیزاسیون انجام شده است.

کاهش تعرفه ورود سیب و مرکبات اجرایی می شود ؟

با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال و ورود به ایام نوروز،  افزایش تقاضا ی مصرف میوه طبق روال سال های گذشته را خواهیم داشت .تنظیم بازار ایام پایانی سال در سه بخش تأمین، توزیع و نظارت صورت می‌گیرد بطوریکه در بخش تأمین اگر تولید کنندگان کالاهای اساسی به نهاد تأمین مواد اولیه مشکلی داشته باشند با هماهنگی بین سازمان‌ها و ارگان‌ها این مشکل باید حل شود !با نگاه به تولید این محصولات در طی سال جاری نمی توان ورود سیب و مرکبات را در روزهای شاد مردم ، میمون و مبارک  نامید.

قیمت گوشت قرمز در کش و قوس ورود و خروج

علم اقتصاد خروج غیر قانونی هر نوع کالا و محصولی را مرکز تقلی برای افزایش  تقاضای آن محصول در کشور اعلام می دارد.با توجه به رشد جمعیت در کشور و در نتیجه آن افزایش تقاضای برای مصرف کالاهای اساسی ، کمبود این نوع اقلام در بازار مصرف تنها با ایجاد تنش در قیمت و بالابردن نرخ را بصورت  صعودی همراه است . گام های بلند افزایش قیمت گوشت قرمز این روزها  سرو صدای زیادی را برپا کرده است .دیگر با این شرایط کش و قوس بر سر واردات گوشت منجمد شده و خروج غیر قانونی دام زنده  به بن بست رسیده .
رئیس مؤسسه تحقیقات خاک و آب کشور:

آماده شدن نقشه جامع حاصلخیزی خاک‌های کشور

پتانسیل‌های لازم برای تولید محصولات سالم و ارگانیک در کشور وجود دارد، اما نیاز است که مانیتورینگ‌های بیشتری اعمال شود.
رئیس کمیسیون کشاورزی در گفتگو با ایانا:

عبور از کشاورزی سنتی نیازمند افزایش 10 درصدی سرمایه‌گذاری است

دولت کارگروه ویژه کشاورزی در سطح ملی و استان‌ها را برای بررسی بودجه 91 بخش کشاورزی تشکیل داده است