دوقلوهایی که هیچ نسبتی باهم ندارند! +تصاویر

دوقلوهایی که هیچ نسبتی باهم ندارند! +تصاویر

برخی افراد اعتقاد دارند دیدن همزادشان بد یمن و نشانه بد شانسی و یا حتی مرگ است زیرا ممکن است قل شیطانی آن ها یا موجودات ماوالطبیعه باشد. با این حال، برای بعضی افراد که اهل خرافه نیستند و در این مطلب مشاهده می کنید به نظر می رسد شادترین رویداد زندگیشان اتفاق افتاده است. در این مطلب افرادی را می بینید که با این پدیده عجیب و دیدنی روبرو شده اند و همزاد خود را که هیچ نسبتی با آن ها ندارد را مشاهده کرده اند.
دانستنی‌هایی درباره زمستان
برآورد شده که هر کولاک شدید قادر به ریزش ۳۹ میلیون تن برف است

دانستنی‌هایی درباره زمستان

در حالی که مردم نیم‌کره شمالی زمین با برف و سرما روبه‌رو هستند، مردم کشورهایی مانند برزیل و استرالیا که در جنوب خط استوا هستند به استقبال فصل تابستان می‌روند‌. در روز انقلاب زمستانی کوتاه‌ترین روز و بلندترین شب سال را شاهد هستیم. انقلاب زمستانی آغاز زمستان است که کوتاه‌ترین روز سال است. پس از انقلاب زمستانی طول روزها بلندتر می‌شود. در این گزارش حقایق جالب و کمترشنیده‌شده‌ای را درباره فصل سپیدپوش و سرد زمستان خواهید خواند.
روستایی در ژاپن که خانه‌های آن برای تحمل سرمای سخت طراحی شده‌‌اند+تصاویر

روستایی در ژاپن که خانه‌های آن برای تحمل سرمای سخت طراحی شده‌‌اند+تصاویر

خانه‌های روستای تاریخی "اوگی ماچی" در استان اونو ژاپن به دلیل بارش زیاد برف در این منطقه به شکلی طراحی شده‌اند که ساکنان آنها بتوانند سرمای سخت زمستان را تحمل کنند.این روستا سال 1995 در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید و از مکانهای دیدنی برای گردشگران در سرتاسر جهان است.
پایان مرد بی پایان ...
خاطرات و خطرات در قاب تصویر

پایان مرد بی پایان ...

درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی شوک آور بود نه از برای واقعیت محتوم سرنوشت مشابه برای همه مردمان؛ بلکه از این رو که او نه تنها یکی از بزرگان تاریخ نظام سیاسی و اقتصادی و اجتماعی بود، بلکه به نوعی پدر معنوی جامعه کشاورزی نیز بود. چهره ای با بیش از نیم قرن فعالیت انقلابی و متولد شده در یک روستای محروم کرمان که یار بزرگان انقلاب پیش و پس از سال 1357 خورشیدی بوده است.  تحریریه ایانا در گزارش تصویری زیر که گلچینی از عکس های دور و نزدیک آن زنده یاد انقلابی و مصلح در رسانه های داخلی و خارجی در مقاطع زمانی مختلف است، نگاهی داشته است به سال های دیر و دور خدمت و مصلحت اندیشی و اعتدال در یک قاب تصویر...
ایران جادوی مشرق‌زمین/ قصه شروعی از یک استان و نمایشی برای جهان/ گردشگری روستایی، آخرین ایستگاه توسعه
گفت‌وگو با مدیران تراز اول گردشگری کشور پیرامون گردشگری روستایی

ایران جادوی مشرق‌زمین/ قصه شروعی از یک استان و نمایشی برای جهان/ گردشگری روستایی، آخرین ایستگاه توسعه

ایران را به نام کشوری رنگارنگ از اقوام می‌شناسند. اقوام ایران، مردمان نجیبی هستند که با وجود چالش‌های گسترده منطقه‌ای، نه فقط به مرزبانی کشور مشغولند، بلکه تلاش می‌کنند تا سهم خود را از فعالیت‌های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی پابه پای عموم شهروندان پیش ببرند. به عبارت دیگر این روزها، معنای قومیت در باورهای فکری این اقشار نیز به شکلی است که براساس تصویر به وجود آمده، تمایز آنان از ایران را دشوار می‌سازد: ترک ایرانی یا ایرانی ترک، ایرانی سیستانی یا سیستانی ایرانی، ایرانی ترکمن یا ترکمن ایرانی. به هر روی، مفهوم ایرانی بودن مفهومی جدایی‌ناپذیر از باور طیف گسترده‌ای از مردمان اقوام گوناگون این سرزمین است.
یک برش از جلوه‌های روستا
روستا، نقطه سر خط

یک برش از جلوه‌های روستا

دومین نمایشگاه توانمندی روستاییان و عشایر کشور در روزهای 15 تا 18 دی‌ماه سال جاری با حضور تمامی استان‌ها و شهرستان‌های کشور، دستگاه‌های اجرایی مرتبط با خدمت‌رسانی به روستاها و مناطق عشایری، تولیدکنندگان محصولات، صنایع دستی و روستایی در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران در حال برگزاری است.
رونمایی از زیباترین عکس های مسافران امسال

رونمایی از زیباترین عکس های مسافران امسال

پایان سال میلادی همیشه زمانی است که رسانه های جهان دست به انتخاب «ترین» هایشان می زنند. گلچینی از عکس های مهم سال هم همیشه پای ثابت رسانه های آخر سال است، اما گاردین مجموعه ای تصویری را منتشر کرده است که شامل بهترین عکس هایی است که در سال گذشته توسط مسافران گرفته شده است.
سرشماری حیوانات باغ وحش لندن‎/تصاویر

سرشماری حیوانات باغ وحش لندن‎/تصاویر

مقامات باغ وحش لندن، مطابق رسم سال های گذشته، در پایان سال میلادی اقدام به سرشماری از حیوانات ساکن این باغ وحش می کنند.
به یاد چهار قوی زیبای روستایمان ...
شمعی به یاد مرگ قوهای مهاجر در دو روستای ایمن آباد و کروکلا

به یاد چهار قوی زیبای روستایمان ...

اهالی دو روستای ایمن آباد و کروکلا در اعتراض به شکار چهار قوی مهاجر ، با دست داشتن پلاکاردهایی دست به تظاهرات زدند. همچنین اهالی این دو روستا در حرکتی نمادین و زیبا با روشن کردن شمع هایی با عناوین و مضامین " به یاد 4 قوی زیبای روستایمان " و " شمعی روشن کردیم به یاد مرگ قوها و مرگ وجدان بعضی آدم ها ..." همراه دانش اموزان و نوجوانان روستا اعتراض خود را به شکار این میهمانان مهاجر نشان دادند. عکاس این صحنه های بیادماندنی کیوان یوسف پوری است که به تابناک ارسال کرده است .
بیشترین جستجوهای گوگلیِ 2016 + تصاویر
10تصویر که بیشترین جستجو را در سال گذشته میلادی در گوگل داشته است

بیشترین جستجوهای گوگلیِ 2016 + تصاویر

در آستانه سال نو میلادی بیشترین کلمات جستجو شده در گوگل در سال 2016 مشخص شد؛ از آنجا که این موتور جستجوی محبوب دارای بیشتری میزان کاربران در بین تمام سرویس‌های مشابه است،می توان آمار ارائه شده توسط گوگل را به نوعی موضوعاتت مورد علاقه‌‌ی تمام کاربران جهان در سال گذشته بدانیم.
یک جشنواره ماهیگیری عجیب در نیجریه + تصاویر

یک جشنواره ماهیگیری عجیب در نیجریه + تصاویر

جشنواره ماهیگیری آروگونگا یک رویداد فرهنگی سالانه در نیجریه است که در آن هزاران ماهیگیر برای ماهیگیری در رودخانه ماتا فادا شرکت می کنند. رودخانه ماتا فادا ممکن است زیاد جالب توجه نباشد اما پر از ماهی است، به همین دلیل مردم سالی یک بار به اینجا می آیند تا ماهی بگیرند. پس از اینکه محدودیت زمانی به پایان رسید، تیمی که بزرگترین ماهی را گرفته باشد توسط نگهبانان سلطان اسکورت می شود تا جایزه ای به او اهدا شود.
بی‌سابقه‌ترین همدردی با یک چهره کشاورزی + 42 عکس برگزیده
روح پدر عیسی کلانتری شادمان شد:

بی‌سابقه‌ترین همدردی با یک چهره کشاورزی + 42 عکس برگزیده

اطراف مسجد نور میدان فاطمی پرازدحام بود دیشب... نه از برای ترافیک‌های روزمره، بلکه هجوم خیل گسترده هزاران فعال سیاسی، ورزشی و اقتصادی که ارادت ویژه‌ای داشتند و دارند به عیسی کلانتری که این روزها در داغ رحلت پدر به سوگ نشسته است، اما این مراسم ختم فقط یک آیین گرامیداشت به روال معمول بیشتر مراسم مشابه برای درگذشتگان نبود؛ بلکه در آیین‌های ختم دست کم برای یک چهره اقتصادی، چنین جمعیت پرشماری در یک ساعت و نیم مراسم ختم که به‌دلیل تداوم مراجعات نیم ساعت هم بیشتر تمدید شد، گردهم نیامده بودند...
زنان ژاپن در حال روی آوردن به شکارچی گری/ تصاویر
به منظور جلوگیری از خسارات به مزارع کشاورزی صورت می‌گیرد

زنان ژاپن در حال روی آوردن به شکارچی گری/ تصاویر

در مناطق کوهستانی استان "فوکویی" ژاپن زنان به شکار حیواناتی از قبیل گوزن، گراز، میمون و پرندگان می‌روند. شکار حیوانات این منطقه به دلیل افزایش آنان و همچنین جلوگیری از خساراتی که به مزارع کشاورزی می‌زنند صورت می‌گیرد. از اواخر سال 19900 تعداد گوزن‌ها در ژاپن از 400 هزار رأس به بیش از سه میلیون رأس رسیده است. جمعیت گرازها نیز در این مدت یک میلیون رأس رسیده است.
صید بزرگ ترین ماهی خاردار جهان +عکس

صید بزرگ ترین ماهی خاردار جهان +عکس

در هفته گذشته، ۷ ماهی گیر موجب تعجب زیاد مردم در بازار ماهی فروش ها شدند؛ آنها بزرگ ترین ماهی خاردار قهوه ای جهان که ۳۰ سنگ معادل ۱۹۲ کیلوگرم وزن دارد را صید کرده و به بازار آورده بودند.
آینه نوردی در بزرگ ترین کویر نمک جهان/ تصاویر

آینه نوردی در بزرگ ترین کویر نمک جهان/ تصاویر

سالاردو ییونی (به اسپانیایی: Salar de Uyuni) بزرگ ترین کویر نمک جهان است که در نزدیکی رشته‌کوه آند در جنوب غربی کشور بولیوی در آمریکای جنوبی واقع شده‌ است. سطح آن بر اثر بارش باران صیقل خورده و مانند یک آیینه است. این دشت پوشیده از نمک در ارتفاع ۳۵۶۵ متری از سطح دریاهای آزاد قرار دارد و وسعت آن ۱۰٬۵۸۲ کیلومتر مربع است.