تصاویر منتخب حیات وحش هفته
گزارش تصویری

تصاویر منتخب حیات وحش هفته

حیات وحش به کلیه جانداران ازقبیل پستانداران، پرندگان، خزندگان و دوزیستان گفته می‌شود که به‌صورت وحشی و طبیعی بدون دخالت یا کمک انسان روی کره زمین زندگی کرده و آب و خوراک خود را خود تأمین می‌کند. البته حیات وحش شامل تمام گیاهان و در واقع جاندارانی که بدون دخالت انسان زندگی می‌کنند نیز می‌شود. در این گزارش نگاهی شده به تصاویر منتخب حیات وحش در هفته گذشته.
بارش شهابی
گزارش تصویری

بارش شهابی

بارش‌های شهابی یکی از پدیده‌های جذاب رصدی هستند که می‌توان با اندکی فاصله گرفتن از شهرهای بزرگ، ساعاتی را به تماشای آنها نشست.
فروش میگو در اسکله

فروش میگو در اسکله

صیادان بوشهری که برای صید میگو راهی دریا می‌شوند، پس از چندین شبانه‌روز تلاش و صید به بنادر برمی‌گردند و با بازگشت لنج‌ها از دریا مردم برای خرید میگو به اسکله‌ها می‌روند.
روستای رویین اسفراین؛ پایتخت نساجی سنتی ایران

روستای رویین اسفراین؛ پایتخت نساجی سنتی ایران

آب و هوای روستای رویین از نوع معتدل کوهستانی با زمستان‌های سرد و پربرف و تابستان‌های معتدل و مطبوع است. به‌علت موقعیت ییلاقی آن در تابستان‌ها تفریحگاه مناسبی برای اهالی شهرستان بجنورد و اسفراین محسوب می‌شود که برای استفاده از هوای خنک و همچنین آب چشمه‌ها و میوه‌های این روستا به منطقه می‌روند. این روستا به‌عنوان خاستگاه بافت چادرشب مطرح است در سال 1389 به‌عنوان نخستین روستای نساجی سنتی کشور شناخته شد و به‌عنوان پایلوت کشوری انتخاب شد.
کارگاه تولید عرقیات گیاهی شرق مازندران افتتاح شد
با حضور سفیر ژاپن و مسئولان وزارت جهاد کشاورزی

کارگاه تولید عرقیات گیاهی شرق مازندران افتتاح شد

گلوگاه، در شرق مازندران پنج‌شنبه‌ای خوب داشت، پنج‌شنبه‌ای که در آن اشتغال، آرامش و اطمینان از آینده به روی 400 زن زحمتکش این مرز بودم، لبخند می‌زد؛ لبخند امید، لبخندی که حکایت از پشتکار آنان و حمایت مسئولان و کمک ژاپن در پروژه مذکور می‌کرد. پروژه‌ای که می‌تواند الگویی برای دیگر تعاونی‌های روستایی برای تولید گیاهان دارویی و رونق توسعه روستایی باشد، الگویی که در کنار دیگر طرح‌ها می‌تواند به مهاجرت معکوس بینجامد.
بازدید گشت تعزیرات از آشپزخانه‌های خیابان انقلاب تهران

بازدید گشت تعزیرات از آشپزخانه‌های خیابان انقلاب تهران

بازدید سرزده گشت تعزیرات حکومتی به همراه نمایندگان دستگاه‌های نظارتی از آشپزخانه‌ها و رستوران‌های محدوده خیابان انقلاب تهران انجام و مقدار قابل توجهی گوشت، مواد غذایی فاسد و غیرقابل مصرف انسانی معدوم شد.
غمگین‌ترین عروسی جهان / تصاویر

غمگین‌ترین عروسی جهان / تصاویر

پزشکان به این مرد اعلام کرده‌اند به دلیل بیماری سختی که دارد زیاد زنده نمی‌ماند؛ به همین علت برای دخترش در کالیفرنیا یک عروسی نمادین گرفت تا در جشن عروسی دخترش شرکت کند و به آرزوی قلبی‌اش برسد.
مراسم آیینی قوچ‌گذار
گزارش تصویری

مراسم آیینی قوچ‌گذار

مراسم قوچ‌‌گذار جشنی ریشه‌دار و کهن است که با ساز و دهل محلی در روستای برده از توابع کلات در استان خراسان رضوی آغاز می‌شود. گله‌داران در این مراسم از چوپان خود تقدیر و تشکر می‌کنند و در صورت به توافق رسیدن، همان چوپان مجدداً گله را به‌ مدت یک سال دیگر محافظت می‌کند و در صورتی که به توافق نرسند چوپان جدیدی این مسئولیت را عهده‌دار می‌شود.
آغاز عملیات سم‌پاشی مالاریا در 78 روستا ومناطق حاشیه شهر چابهار

آغاز عملیات سم‌پاشی مالاریا در 78 روستا ومناطق حاشیه شهر چابهار

ایرنا - چابهار - عملیات سم‌پاشی مالاریا از امروز در 78 روستا ومناطق حاشیه شهر چابهار به مدت ۸۰۰ روز کاری با ۶۰ نفر کارگر، ۲۷ خودرو و ۳۰ نفر کادر پزشکی برای حذف بیماری مالاریا آغاز شد.
ریزگردها در اصفهان

ریزگردها در اصفهان

با ورود ریزگردها به شهر اصفهان و پایداری جو، شاخص آلودگی هوای شهر اصفهان به مرز 260 رسیده و هوای نصف جهان در وضعیت ناسالم قرار گرفت.
آشغال‌آباد

آشغال‌آباد

یک طرفِ رودخانه و جاده، زمین‌های سرسبز برنج است و طرف دیگر کوه. کوهی که اگر پیچ کوتاهی را رد کنی، در می‌یابی نه از خاک و سنگ که از زباله ساخته شده است؛ زباله‌ای که شیرابه‌اش زمین‌های برنج را آبیاری می‌کند و می‌ریزد توی رودخانه و می‌رود تا دریا، که مردمی از همه جای کشور آمده و در آن تن به آب زده‌اند. به گفته مسئولان یک چهارم پسماند کل کشور در استان های شمالی تولید شده و از این میزان تنها سه درصد به صورت بهداشتی دفن می شود. موضوعی که باعث شده در اماکن دفن زباله فعالیت های اقتصادی تعطیل شود و رستوران‌هایی که زمانی میزبان انبوه گردشگران بود اکنون به مخروبه بدل شود.
گلیم
گزارش تصویری

گلیم "شیریکی پیچ" سیرجان در آستانه جهانی شدن

گلیم "شیریکی ‌پیچ" از شاخص‌‌ترین دست‌‌بافته‌های زنان روستایی و عشایری شهرستان سیرجان است که خاستگاه اصلی آن روستای دارستان در ۲۵ کیلومتری این شهر است...
جشنی ملی، شیرین‌تر از شکر...
گزارش تصویری

جشنی ملی، شیرین‌تر از شکر...

جشن ملی تولید شکر اگرچه از جنس خوداتکایی گندم نبود، اما به مراتب شیرین تر از آن بود. از این رو که تدبیر یک وزیر و همکاری تیمی متحد و همسو برای نیل به خوداتکایی اصولی، منجر به تولیدی شد محصول تغییر زمان کشت و مدیریت تعرفه واردات. اتفاقی که در ابتدای امر خالی از ترکش های مافیای واردات شکر نبود. بازاری که در هنگامه دولت مدعی مردم گرایی،به رایگان و دربست در خدمت واردکنندگان بزرگی بود که شیرینی سود شکر وارداتی را به شهد تولید ملی ترجیح می دادند و می دهند ... با این وجود امید می رود با تداوم این دست تدابیر، هم خوداتکایی به محصولات استراتژیک افزایش یابد و هم بهره وری استفاده از محصولات به ویژه در زمینه آب ارتقا یابد. گزارش تصویری زیر نگاهی دارد به جشن ملی تولید شکر که دیروز در اتاق ایران برگزار شد.
دهکده تلقین؛ روستایی توریستی در قالب ماکت های تو در تو ...
گزارش تصویری

دهکده تلقین؛ روستایی توریستی در قالب ماکت های تو در تو ...

در انگلستان دهکده‌ای به نام Inception (تلقین) وجود دارد که در این دهکده ماکتی از دهکده، داخل ماکتی کوچک‌تر از دهکده قرار گرفته که داخل آن ماکت هم ماکتی کوچک‌تر از آن قرار گرفته است!
ایران زیباست...

ایران زیباست...

مشهد کلانشهری در شمال شرقی ایران و دومین شهر پرجمعیت این کشور است. این شهر در زمان سلسه افشاریان پایتخت ایران بود. مشهد سالانه پذیرای بیش از ۲۷ میلیون زائر از داخل و دو میلیون زائر از خارج از کشور است. در کنار حرم مطهر امام رضا(ع)، این منطقه جاذبه‌های گردشگری مختلفی را در خود جای داده است.