کد خبر: ۵۱۳۲۰
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۶- ۱۱:۵۸
اختصاصی ایانا/اردبیل
فاز اول پروژه اراضی پایاب سد گیلارلو به مساحت 400 هکتار با حضور رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل، استاندار، نماینده مردم شهرستان گرمی و جمعی از مدیران و معاونان استانی به بهره‌برداری رسید.

فاز اول پروژه اراضی پایاب سد گیلارلو به مساحت 400 هکتار با حضور رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل، استاندار، نماینده مردم شهرستان گرمی و جمعی از مدیران و معاونان استانی به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرنگار ایانا در استان اردبیل، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: پروژه ای که امروز در شهرستان گرمی با حضور استاندار افتتاح شد ، فاز اول پروژه اراضی پایاب سد گیلارلو با مساحت اجرای 400 هکتار است.

عدیل سروی افزود: برای اجرای این طرح 230 کیلومتر عملیات لوله گذاری اصلی و فرعی صورت گرفته است . از این میزان مساحت، 36 هکتار برای باغات اختصاص یافته که عمدتا شامل درختان هلو و بادام و انگور است و محصولاتی که در حوزه اجرای این طرح کاشته خواهد شد  بر اساس اصلاح الگوی کشت شامل: محصولاتی همچون گندم ، جو و کلزا و ... خواهد بود.

وی افزود: اعتباری که تاکنون برای اجرای این طرح هزینه شده  مبلغ 10 میلیارد و 400 میلیون تومان است که 85 درصد آن توسط دولت به صورت کمک بلاعوض  و ما بقی 15 درصد توسط زارعین  پرداخت شده است .

وی اشاره کرد که  مدت زمان برگشت سرمایه در این طرح 4 سال است.

بر اساس این گزارش: فاز دوم این طرح نیز درسطح 230 هکتار در دست اجراست که تا کنون از70 درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است و عملیات اجرایی برای تکمیل فاز دوم این طرح نیز با جدیت دنبال می شود .

 

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار