کد خبر: ۵۱۱۴۹
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۶- ۱۲:۰۱
آنفلوآنزای پرندگان همچنان قربانی می‌گیرد؛
گزارش ها حاکی از آن است که سلامت مردم در برخی کشورها مانند چین در خطر است.

گزارش ها حاکی از آن است که سلامت مردم در برخی کشورها مانند چین در خطر است.

به گزارش خبرنگار ایانا، چه حسی پیدا می کنید وقتی از دکتر خود بشنوید که "شما به نوعی از ویروس آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان دچار شده اید که به شدت کشنده است؟!" این مفهوم شاید برای من و شما که در ایران زندگی می کنیم، کمی غریب باشد، اما مردم چین، سال هاست که با چنین مفاهیمی آشنا هستند و با آن زندگی می کنند!

شاید باور نکنید، اما طبق اعلام خبرگزاری های چین، از سال 2013 تا اواخر 2017 یک هزار و 200 نفر از چینی ها به آنفلوآنزای پرندگان از نوع H7N9 مبتلا شده اند که آمار مرگ و میر آنها نیز بالاست. به عنوان مثال 41 درصد از 460 نفری که بیماری آنها در سال گذشته تایید شد، از دنیا رفتند. البته شیوع گسترده این بیماری در سال 2013 مرگ 36 نفر را رقم زد و بیش از 5.6 میلیارد دلار به بخش کشاورزی چین خسارت وارد کرد. این نوع از ویروس به شدت قابل انتقال بوده و به راحتی انسان را نیز درگیر می کند.

مقامات چینی به دنبال این اتفاق، بازارهای فروش مرغ زنده را بستند، واردات را ممنوع کردند و در بخش حمل و نقل طیور، از اعمال تدابیر شدید امنیتی و قرنطینه ای دریغ نکردند.

خوشبختانه به دلیل موقعیت جغرافیایی ایران، این سویه از ویروس آنفلوآنزای پرندگان، راهی برای نفوذ به داخل مرزهای کشور ندارد.

وحید زندی‌فخر

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
عناوین مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار