کد خبر: ۵۱۰۷۹
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۶- ۲۱:۵۳
استقبال انجمن تولیدکنندگان برنج از تصمیم اخیر وزارت جهاد کشاورزی:
نماینده بخش خصوصی تولیدکنندگان برنج تأکید می‌کند که تصمیم دولت مبنی بر تأمین ذخایر برنج از تولید داخلی، به نفع کشاورزان خواهد بود.

نماینده بخش خصوصی تولیدکنندگان برنج تأکید می‌کند که تصمیم دولت مبنی بر تأمین ذخایر برنج از تولید داخلی، به نفع کشاورزان خواهد بود.

دبیر انجمن تولیدکنندگان برنج امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ایانا با اعلام این خبر گفت: تصمیم وزارت جهاد کشاورزی برای خرید برنج از کشاورزان در راستای تأمین بخشی از ذخایر کشور، به نوعی تزریق آرامش به بازار این محصول بوده و در نهایت تولیدکنندگان برنج از آن منتفع می‌شوند.

جمیل علیزاده‌شایق با اشاره به اینکه اکنون قیمت برنج داخلی نسبت به همین مقطع زمانی در سال گذشته پایین‌تر است، افزود: وقتی شرکت بازرگانی دولتی اقدام به خرید برنج داخلی کند، تاثیر مثبت آن بر تمام بازار طنین‌انداز شده و از لحاظ روانی قیمت برنج داخلی را افزایش خواهد داد؛ بنابراین بخشی از ضرر و زیان کشاورزان در این مدت، جبران می‌شود.

به گفته وی، تأثیر این تصمیم وزارت جهاد کشاورزی نه‌تنها بر کشاورزان، بلکه بر فروشندگانی که حتی وارد این چرخه نشده‌اند، مثبت است. زیرا این جریان، نرخ برنج داخلی موجود در انبار تمام فروشگاه‌ها را بالا برده و این بازار را از حالت رکود خارج می‌کند.

دبیر انجمن تولیدکنندگان برنج معتقد است که تاکنون حدود یک میلیون و 50 هزار تن انواع برنج به کشور وارد شده و از طرفی، دو میلیون و 300 هزار تن نیز توسط کشاورزان داخلی تولید شده است؛ بنابراین در مجموع، حدود سه میلیون و 300 هزار تن برنج اعم از داخلی و خارجی در کشور وجود دارد که 300 هزار تن آن مازاد بر نیاز است. اگر شرکت بازرگانی دولتی، برای خرید همین 300 هزار تن اقدام کند، مزایای آن در کل بازار احساس خواهد شد.

به گزارش ایانا، هفته گذشته وزیر جهاد کشاورزی در نامه‌ای خطاب به مدیرعامل شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی، دستور داد که نسبت به خرید برنج داخلی برای تأمین ذخایر، با توجه به شرایط و به قیمت توافقی اقدام کند./

به کانال ایانا در تلگرام بپیوندید

V-961017-02

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
عناوین مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار