کد خبر: ۴۹۸۵۸
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۶- ۱۰:۱۰
مدیرکل دفتر امور فناوری سازمان تات اعلام کرد:
مدیرکل دفتر امور فناوری سازمان تات گفت: 51 درصد سهام صندوق حمایت از پژوهش و فناوری در بخش کشاورزی متعلق به بخش خصوصی و 49 درصد سهام آن متعلق به سازمان تحقیقات است و جامعه هدف آن را در حال حاضر شرکت های دانش بنیان بخش کشاورزی تشکیل می دهد و در گام بعدی برنامه ریزی برای جذب محققان به این صندوق وجود دارد.

مدیرکل دفتر امور فناوری سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی از ایجاد 107 صندوق حمایت از پژوهش و فناوری در بخش کشاورزی خبر داد.

به گزارش ایانا از سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، مدیرکل دفتر امور فناوری این سازمان در یکصد و هفتادمین جلسه کمیته هماهنگی امور پژوهش و فناوری سازمان با تشریح مراحل ایجاد صندوق حمایت از پژوهش و فناوری در بخش کشاورزی بیان داشت: این صندوق به استناد ماده 12 قانون تشکیل وزارت جهاد کشاورزی ایجاد شده و از این مسیر هم اکنون 107 صندوق شکل گرفته است.

مجید ولدان بیان داشت: صندوق حمایت از پژوهش رتبه 103 را در اخذ مجوز از سوی شرکت مادر تخصصی توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی داشته است. همچنین شاکله صندوق غیردولتی و به شکل شرکت سهامی خاص تأسیس شده است.

وی با اشاره به سهم سهامداران صندوق حمایت از پژوهش و فناوری در بخش کشاورزی افزود: 51 درصد سهام این صندوق متعلق به بخش خصوصی و 49 درصد سهام آن متعلق به سازمان تحقیقات است و جامعه هدف آن را در حال حاضر شرکت های دانش بنیان بخش کشاورزی تشکیل می دهد و در گام بعدی برنامه ریزی برای جذب محققان به این صندوق وجود دارد.

وی سرمایه اولیه صندوق را 537 میلیون تومان و برنامه ریزی آن در آینده نزدیک را برای پنج میلیارد تومان برآورد کرد.

مدیرکل دفتر امور فناوری سازمان تات در پایان از معاونان پژوهشی مؤسسه ها و مراکز تحقیقاتی خواست کلیه شرکت های دانش بنیان اعم از آن دسته از شرکت هایی که با مؤسسه و مراکز تحقیقاتی همکاری دارند و یا خارج از مجموعه فعالیت می کنند برای عضویت در صندوق حمایت از پژوهش و فناوری در بخش کشاورزی معرفی نمایند.


ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار