کد خبر: ۴۹۸۲۷
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۶- ۲۳:۰۰
در نشست تخصصی بازتاب آبیاری نوبتی در اراضی شالیزاری گیلان در مؤسسه تحقیقات برنج کشور اعلام شد:
در نشست تخصصی بازتاب آبیاری نوبتی در اراضی شالیزاری در مناطق مختلف استان گیلان نظرسنجی از کارشناسان و کشاورزان در زمینه مدیریت آبیاری نوبتی در اراضی شالیزار را که قرار است در سه منطقه سنگر، کوچصفهان و خشکبیجار توسط کشاورزان و کارشناسان صورت گیرد، مورد بررسی قرار گرفت.

 

نشست تخصصی بازتاب آبیاری نوبتی در اراضی شالیزاری در مناطق مختلف استان گیلان بر اساس نظرسنجی از کشاورزان و کارشناسان به میزبانی مؤسسه تحقیقات برنج کشور در سالن اندیشه این مؤسسه برگزار شد.

به گزارش ایانا از مؤسسه تحقیقات برنج کشور، در این نشست کارشناسی که کارشناسان و مدیران اجرایی در حوزه آب از سازمان جهاد کشاورزی، سازمان هواشناسی، آب منطقه ای، مؤسسات و مراکز تحقیقاتی حضور داشتند، دکتر عبادی معاون مؤسسه به اهمیت یکسان سازی آمارها در خصوص آب مصرفی شالیزار اشاره کرد.

براساس این گزارش، مطلق مسئول کنترل و پایداری سد سپیدرود گزارشی از تاریخچه احداث سد سپیدرود، اطلاعات فنی در خصوص مقدار آب ورودی و خروجی هر ساله سد ارائه کرد.

اکبرزاده مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی و مهندس زارع مدیر آب و خاک این سازمان نیز در این نشست با ارائه آمار مقدار تولید شالیزار و باغات و مقدار مصرف آب در کشاورزی استان در خصوص اجرای آبیاری نوبتی توضیحاتی ارائه داد.

در ادامه حسن زاده مدیر شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری و زهکشی در خصوص لزوم تعمیر و بازسازی تجهیزات شبکه آبیاری و اهمیت آن مطالبی را ارائه کرد.

همچنین یزدانی عضو هیئت علمی مؤسسه نیز در خصوص تحقیقات انجام شده در حوزه آب و آبیاری تناوبی مطالبی بیان کرد.

در پایان نشست تخصصی بازتاب آبیاری نوبتی در اراضی شالیزاری در مناطق مختلف استان گیلان محمدی نژاد پرسشنامه نظرسنجی از کارشناسان و کشاورزان در خصوص مدیریت آبیاری نوبتی در اراضی شالیزار را که قرار است در سه منطقه سنگر، کوچصفهان و خشکبیجار توسط کشاورزان و کارشناسان تکمیل شود ارائه داد و نقطه نظرات حاضران در جلسه را برای پربارتر شدن آن خواستار شد.

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار