کد خبر: ۴۹۷۹۶
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۶- ۲۱:۲۵
در بازدید قائم مقام وزیر صنعت و رئیس کمیسیون صنعت مجلس شورای اسلامی از گروه صنعتی و پژوهشی زر مطرح شد
قائم مقام وزیر در امور تولید و معاون طرح و برنامه وزیر صنعت، معدن و تجارت در بازدید از مجموعه کارخانجات گروه صنعتی و پژوهشی زر از نزدیک با ظرفیت های دانش بنیان و صادرات محور این گروه آشنا شد.


قائم مقام وزیر در امور تولید و معاون طرح و برنامه وزیر صنعت، معدن و تجارت در بازدید از مجموعه کارخانجات گروه صنعتی و پژوهشی زر از نزدیک با ظرفیتهای دانش بنیان و صادرات محور این گروه آشنا شد.

به گزارش خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا) از روابط عمومی گروه صنعتی زر، رضا رحمانی در حاشیه این بازدید ضمن تأکید بر توسعه صنایع دانش بنیان گفت: حمایت از صنایع دانش بنیان از سیاست های وزارت صنعت، معدن و تجارت است. این نوع کارها و فعالیت هایی که امروز در این واحد صنعتی شاهد آن هستیم می تواند الگوی خوبی برای ما باشد تا در راستای خود کفایی قدم بزرگی برداریم.
این مقام ارشد در وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص ظرفیت پالایشگاه غلات زر در حوزه خودکفایی کشور در زمینه تولید شیرین کننده‌ها نیز تصریح کرد: با توجه به کمبود آب، کشور در تأمین شکر مورد نیاز دچار مشکل است و تولیداتی چون شیرین کننده ای که در پالایشگاه غلات زر تولید می شود می تواند نیاز کشور به واردات را کاهش داده و ما را در مسیر خودکفایی قرار دهد.
این بازدید با همراهی سردار عزيز اکبریان نماینده مجلس شورای اسلامی و رييس كميسیون صنعت  و معدن مجلس، عباداله کامکار معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری البرز و ايرج موفق رييس سازمان صنعت و معدن و تجارت و محسن امينی مدیرعامل و عضو هيات مديره گروه صنعتي و پژوهشي زر برگزار شد.
عزیز اکبریان در حاشیه این بازدید در تشریح جهت گیری مجلس نسبت به صنایع دانش بنیان گفت: مجموعه زر از واحدهای صنعتی خوب این منطقه است که توانسته اعتماد داخلی را به خودش جلب کند. در ارتباط با محصول جدید این مجموعه باید گفت که شکر ممکن است برای بدن ضررهایی را داشته باشد اما قندی که این شرکت از ذرت می گیرد، می تواند جوابگوی بسیاری از نيازها باشد.
وی همچنین عنوان کرد: حمایت از واحدهای صنعتی دانش بنیان از اولویت های اول ما در کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی است وبرای توسعه این واحدها از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد.
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نام:
ایمیل:
* نظر: