کد خبر: ۴۹۷۸۶
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۶- ۱۲:۳۶
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان یزد پیش‌بینی کرد؛
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان یزد در بازدید از باغات انار در منطقه شاهدیه در خصوص آمار و ارقام کشت انار در شهرستان یزد گفت: در حال حاضر 1016 هکتار از باغات انار شهرستان یزد بارور هستند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان یزد در بازدید از  باغات انار در منطقه شاهدیه در خصوص آمار و ارقام کشت انار در شهرستان یزد گفت: در حال حاضر 1016  هکتار از باغات انار شهرستان یزد بارور هستند.

به گزارش ایانا از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان یزد، محمد رضا فتوحی میانگین عملکرد محصول اناراین شهرستان را در هر هکتار 15/6 تن عنوان کرد و پیش بینی کرد امسال 15 هزار و 800 تن محصول از باغات این شهرستان برداشت شود.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان یزد با بیان اینکه بازار فروش این محصول، استان یزد، استان های های همجوار و حدود 20 درصد آن صادراتی است گفت: از انارهای برداشت شده برای مصرف تازه خوری ، تهیه رب انار، انار دانه وکنسانتره انار استفاده می شود.

فتوحی افزود: ارقام انار موجود در این شهرستان از نوع شیرین شهوار؛ ملس یزدی دانه قرمز و دانه سیاه، رباب، ملس ساوه و سریزدی است که برداشت ارقام زودرس نیمه دوم مهرماه و ارقام دیررس اواخر آبان ماه شروع می شود.

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نام:
ایمیل:
* نظر: