کد خبر: ۴۹۳۳۱
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۶- ۰۹:۵۹
وزیر جهاد کشاورزی خبر داد:
وزیر جهاد کشاورزی ضمن عذرخواهی از گندمکاران برای تعویق در پرداخت مطالباتشان اعلام کرد: با پیگیری های دولت و سازمان برنامه و بودجه سعی داریم طی روزهای آتی پول گندمکاران پرداخت و تسویه شود.

وزیر جهاد کشاورزی ضمن عذرخواهی از گندمکاران برای تعویق در پرداخت مطالباتشان اعلام کرد: با پیگیری های دولت و سازمان برنامه و بودجه سعی داریم طی روزهای آتی پول گندمکاران پرداخت و تسویه شود.

به گزارش ایرنا، 'محمود حجتی' در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به این پرسش که برخی کارشناسان کاهش 30 درصدی تولید گندم سال زراعی جاری و احتمال عدم تحقق خودکفایی مجدد در این محصول را به دلیل نارضایتی گندمکاران از تعویق پرداخت پول شان و اعلام نکردن به موقع نرخ خرید تضمینی پیش بینی کرده اند، گفت: دولت دوازدهم، وزارت جهاد کشاورزی و سازمان برنامه و بودجه درصدد پرداخت هرچه سریع تر پول گندمکاران هستند تا طی روزهای آتی تمام پول گندمکاران به حسابشان واریز شود.
وی اظهار کرد: اعلام مطالبات معوق گندمکاران تا یک ماه آینده توسط محمد باقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه حداکثر زمان پرداخت خواهد بود.
وی با بیان این که ورود دولت برای خرید تضمینی محصولات استراتژیک تنها حمایت از تولید کنندگان است، تصریح کرد: خرید تضمینی با حداقل قیمت انجام می شود که به طور حتم این قیمت ها مورد رضایت تولیدکنندگان ما نیست؛ بازار باید به نحوی عمل کند که عرضه محصولات کشاورزی به خرید تضمینی توسط دولت نیانجامد.
حجتی در خصوص فرایند بازار و دلالی گفت: دولت نمی تواند خرید و فروش انجام بدهد و این موضوع در هیچ جای دنیا مرسوم نیست.
وزیرجهاد کشاورزی کابینه دوازدهم تصریح کرد: آنچه مشخص است در طول دوره مدیریتم همیشه بر بحث زنجیره تولید از مزرعه تا سفره در شاخه های مختلف تاکید داشتم که این موضوع با کمک تولید کنندگان بخش کشاورزی با ایجاد تشکل ها و شرکت های بازرگانی و صادر کنندگان آرام آرام در حال شکل گیری است.
وی اظهار کرد: برای اجرایی کردن زنجیره تولید، نیازمند همکاری وزارت کشور و شهرداری ها برای اختصاص غرف میادین میوه و تره بار در بازارهای بزرگ شهرهای بزرگ هستیم تا این غرفه در اختیار تولید کنندگان قرار بگیرد و این تمهیداتی است که ما اندیشیده ایم.
 
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار