کد خبر: ۴۷۴۵۳
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۶- ۱۱:۵۷
» آب
رئيس جمهور در آیین معارفه وزیر پیشنهادی نیرو در مجلس:
رئیس‌جمهوری امروز در صحن علنی مجلس شورای اسلامی، حبیب الله بیطرف را به عنوان وزیر نیرو معرفی کرد و گفت: حبیب الله بیطرف سال‌ها در زمینه آب و برق فعالیت داشته و دارای مهارت و تجربه‌های لازم در این صنعت است.

رئیس‌جمهوری امروز در صحن علنی مجلس شورای اسلامی، حبیب الله بیطرف را به عنوان وزیر نیرو معرفی کرد و گفت: حبیب الله بیطرف سال‌ها در زمینه آب و برق فعالیت داشته و دارای مهارت و تجربه‌های لازم در این صنعت است.

به‌گزارش ایانا از پاون، حسن روحانی رئیس جمهور، صبح امروز (سه‌شنبه) در صحن علنی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه حبیب الله بیطرف سال‌ها است که در زمینه آب و برق فعالیت داشته و دارای مهارت و تجربه‌های خوبی است، افزود: در زمینه آب و برق طرح‌های بسیار مهمی وجود دارد که بایستی در کشور اجرایی شود.

وی با بیان این مطلب که در زمینه آب در بخش‌های شرب، صنعت، کشاورزی و محیط زیست کارهای ناتمامی وجود دارد که بایستی به اجرا درآید، بیان کرد: یکی از کارهایی که وزارت نیرو بایستی با جدیت پیگیری کند مسئله حقابه‌ای است که دریاچه‌ها و تالاب‌ها دارند و نبایستی فراموش شود.

روحانی با اشاره به اینکه رعایت نکردن حقابه محیط زیست می‌تواند برای کشور مشکل ایجاد کند، افزود: تدوین گزارش ملی آب، توسعه بستر قانونی و اصلاح مقررات و تدوین قانون جامع آب، لحاظ حوضه‌های آبریز کشور و تامین بخشی از آب صنایع و محصولات کشاورزی غیر خوراکی از طریق بازچرخانی آب بایستی پیگیری شود.

وی ادامه داد: مسئله حقآبه محیط زیست، ادامه بازنگری در میزان و تعیین حد مخازن سدها و اجرای طرح تعادل بخشی آب‌های زیرزمینی و همکاری علمی با نهادهای بین المللی به عنوان وظایف دیگر وزارت نیرو است که باید بطور دقیق انجام شود.

روحانی ضمن تشکر از خدمات چیت چیان وزیر نیرو در دولت یازدهم گفت: چیت چیان یکی از وزرای خوب و فعال دولت یازدهم بود که خدمات بسیار بزرگی در زمینه آب و برق ارائه داد و طرح‌های استراتژیک خوبی در غرب کشور در زمان وی به اجرا در آمد که رو به اتمام است.

وی با اشاره به اینکه چیت چیان مرد بسیار شریف، با اخلاق و دلسوز و فعال بوده که از تجربیات وی در دولت دوازدهم در بخش‌های دیگری استفاده می‌شود گفت: در زمان وزارت چیت چیان، 37 سد افتتاح و به بهره برداری رسیده است.


ارسال به دوستان
نسخه چاپی
عناوین مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار