کد خبر: ۴۴۹۹۶
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۶- ۱۳:۲۸
در راستای قطع روابط کشورهای عربی با قطر
در پی قطع روابط کشورهای عربی با قطر ، شرکت وارد کننده قطری اعلام کرد، مردم از بابت واردات میوه نگران نباشند.

در پی قطع روابط کشورهای عربی با قطر ، شرکت وارد کننده قطری اعلام کرد، مردم از بابت واردات میوه نگران نباشند.

به گزارش ایانا از وبسایت فرش پلازا به گفته شفیق سیاد مدیر بازرگانی شرکت واردات آل جمیله قطر ، اعلام مطلبی درباره این که "در وضعیت فعلی همه واردات از طریق مرزها تعطیل شده است"، نادرست است، چراکه در حال حاضر تمام واردات توسط دریا، باربری هوایی و از طریق ایران انجام می شود. البته شاید این کار دو تا سه روز زمان ببرد، اما همچنان به محصولات سراسر جهان دسترسی داریم.

وی افزود:"البته به غیر از تاخیر، وضعیت فعلی باعث شده ، که افزایش اندکی در هزینه های لجستیک ایجاد شود. به جز این مورد، عرضه و تقاضا طبیعی است. همچنین مانند سایر کشورهای اسلامی، اکنون در قطر ماه رمضان است و تقاضا برای انواع میوه بیشتر شده است، این درحالی است که سیب زمینی را از پاکستان و فرانسه و میو ه های هسته دار(همچون هلو، شلیل، آلو...) را از ایتالیا و هلند وارد می کنیم. "

شفیق سیاد یادآور شد:" آگاهی مصرف کنندگان قطری، در مورد کیفیت و استفاده از میوه های تازه افزایش یافته است . البته بسته به فصل، محصولات از اروپا، امریکا شمالی، شیلی و برزیل ، و بیشتر میو جات از اروپا وارد می شود. همچنین با توجه به شرایط کنونی، قرار است برای سیب، پرتقال و انبه ، روندی اتخاذ شود."

ترجمه: فرحناز سپهری

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
عناوین مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار