کد خبر: ۴۴۱۱۰
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۶- ۱۲:۱۱
دولت استرالیا در راستای اهمیت صنعت آبزی پروری انجام داد
اپلیکیشنی با هدف تقویت توانایی ماهیگیران و صنعت برای مدیریت و واکنش نسبت به بیماری های آبزیان ، توسط دولت استرالیا راه اندازی شد.

اپلیکیشنی با هدف تقویت توانایی ماهیگیران و صنعت برای مدیریت و واکنش نسبت به بیماری های آبزیان ، توسط دولت استرالیا راه اندازی شد.

به گزارش ایانا از وب سایت ورلد فیشینگ سناتور آن روستون، معاون وزیر کشاورزی و منابع آب، گفت: "این اپلیکیشن اجازه می دهد تا صنعت در مورد بیماری های آبزیان به عنوان یک مساله ملی مهم آگاه شود و همچنین می تواند یک سیستم سریع تری را در زمینه گزارش حوادث به مقامات مربوطه فراهم کند."

وی گفت: " برای رهایی استرالیا از طیف وسیعی از آفات و بیماری ها ، باید به یکی از با ارزش ترین دارایی مان، صنایع ماهیگیری و پرورش آبزیان اهمیت داد. ما در تلاش برای تقویت راهکارها به منظور مدیریت خطرات ایمنی زیستی (biosecurity )هستیم . آفات و بیماری ها به طور جدی می تواند بر روی بهره وری صنایع ما تاثیر گذارد. باعث آسیب رساندن دسترسی به بازار برای ماهیگیران و صنعت آبزی پروری شده و به طور قابل توجهی هزینه های تولید را برای کشاورزان بالا می برد. "

بیماری های آبزیان مساله مهمی نزد صنعت و دولت استرالیا به شمار می رود: بنابراین برای پرداختن در این زمینه موافقت شد تا برنامه AQUAPLAN 2014-2019 ، با بودجه دولت استرالیا راه اندازی شود.

این اپلیکیشن که بر روی سیستم عامل آندروید، ویندوز و iOS قابل دسترسی است اطلاعات جامعی را درباره بیماری هایی که در گزارش ملی بیماری های آبزیان استرالیا آمده است، فراهم می کند.

روستون گفت: "من تمام ماهیگیران تجاری، کارگران بخش آبزی پروری، ماهیگیران تفریحی، کارکنان امنیت زیستی و دانشمندان را تشویق به دانلود و دریافت این اپلیکیشن با ارزش می کنم. این یک ابزار عالی است که کمک خواهد کرد تا از نبود تاثیر منفی بیماری های جدی روی رفاه آینده شیلات و آبزی پروری استرالیا مطمئن شد."

ترجمه: فرحناز سپهری

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
عناوین مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار