کد خبر: ۴۲۹۲۵
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۹۶- ۱۶:۵۰
برخی فروشندگان گل و گیاه این محصولات را با یک‌پنجم قیمت از تولیدکننده خریداری کرده و با چندین برابر آن به مصرف‌کننده می‌فروشند.

برخی فروشندگان گل و گیاه این محصولات را با یک‌پنجم قیمت از تولیدکننده خریداری کرده و با چندین برابر آن به مصرف‌کننده می‌فروشند.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایانا به رامسر، مدیر اجرایی نمایشگاه بین‌المللی رامسر در نشستی که به مناسبت آغاز این نمایشگاه برگزار شده بود، با رد ادعای کسادی بازار در بازار داخلی گل و گیاه کشور گفت: گل و گیاهان از تولیدکننده معمولاً به یک‌پنجم قیمتی که در بازار عرضه می‌شوند، خریداری شده و توسط فروشندگان با چندین برابر قیمت به دست مصرف‌کنندگان می‌رسد.

محمدمهدی شریفی بالا بودن قیمت عرضه را دلیل اصلی استقبال پایین مردم از خرید گل و گیاه زینتی عنوان کرد و افزود: تا زمانی که قیمت‌ها واقعی نباشند، نمی‌توان انتظار رونق بازار داخلی گل و گیاه را داشت.

وی با اشاره به عرضه گل و گیاهان قاچاق در بازار بیان کرد: این گل و گیاه‌ها از مسیرهای غیرقانونی شناخته‌شده وارد کشور می‌شوند؛ هرچند برخوردها با عوامل قاچاق به‌صورت جدی پیگیری می‌شود، اما همچنان واردات از این مسیرهای غیرقانونی ادامه دارد.

مدیر اجرایی نمایشگاه بین‌المللی رامسر ادامه داد: در ایام عید عرضه گل و گیاه قاچاق افزایش داشت و ما شاهد حضور برخی محصولاتی بودیم که مشابه داخلی آنها با بالاترین کیفیت در داخل کشور تولید می‌شود.

شریفی عنوان کرد: ما از طریق انجمن گل و گیاه برای کاهش قاچاق اقداماتی را انجام داده‌ایم، اما واکنش‌های نامتعارفی با اقدامات انجام‌شده از سوی مسئولان دیده شد؛ ازجمله اینکه در ایام عید در پاسخ به اعتراض ما درباره افزایش محصولات قاچاق گفته شد نمی‌شود جلوی کاسبی فروشندگان را گرفت./

G-960130-03

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
عناوین مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار