کد خبر: ۴۲۸۷۹
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۳۹۶- ۱۶:۴۹
مسئولان کشاورزی کره‌جنوبی اعلام کردند:
کم‌کم با شروع فصل گرما سایه سنگین آنفلوآنزای پرندگان از کشورهای مختلف رخت بر بسته و خسارت‌های این بیماری رو به افول می‌گذارد، اما همچنان مراقبت‌های بهداشتی ادامه خواهد داشت.

کم‌کم با شروع فصل گرما سایه سنگین آنفلوآنزای پرندگان از کشورهای مختلف رخت بر بسته و خسارت‌های این بیماری رو به افول می‌گذارد، اما همچنان مراقبت‌های بهداشتی ادامه خواهد داشت.

به گزارش ایانا به نقل از رویترز، کره‌جنوبی که پیش از این برای مبارزه با آنفلوآنزای پرندگان به حالت آماده باش در آمده بود، به تازگی از درجه جدیت در سطح کنترل کاست و وضعیت موجود را بسیار بهتر قلمداد کرد. زیرا از دو هفته پیش، هیچ کانون جدیدی در این کشور گزارش نشده و وزارت کشاورزی کره‌جنوبی مانند گذشته نگران اوضاع نیست.

از ابتدای نوامبر امسال، کره‌جنوبی با بدترین نوع آنفلوآنزای پرندگان دست و پنجه نرم می‌کرد و معدوم سازی بیش از 37 میلیون مرغ در مزارع این کشور از نتایج تاسف‌بار آن است؛ به عبارتی بیشتر از یک پنجم جمعیت طیور آن از بین رفت.

وزارت زراعت، غذا و امور روستایی کره‌جنوبی در بیانیه‌ای اعلام کرد که به احتمال زیاد آنفلوآنزای مرغی در این کشور فروکش کرده، زیرا از چهارم آوریل تاکنون هیچ مورد جدیدی از این بیماری مشاهده نشده است.

البته این وزارتخانه همچنان بر لزوم حفظ مراتب ضدعفونی مزارع و هوشیاری مسئولان برای جلوگیری از انتشار مجدد بیماری، تاکید کرد.

در همین راستا، رئیس سازمان دامپزشکی ایران نیز در آخرین مصاحبه خود با ایسنا اعلام کرد که بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان فروکش کرده و کاملا تحت کنترل است به گونه‌ای که مدت‌هاست کانون جدیدی از این بیماری مشاهده نشده و روند نزولی شیوع این بیماری کاملاً در کشور مشهود است.

وی همچنین تأکید کرد: با توجه به ادامه داشتن سیر حرکت پرندگان مهاجر از مناطق جنوبی کشور به مناطق شمالی و مرزهای شمالی ایران خطر شیوع این بیماری همچنان وجود دارد و در این راستا نظارت‌ها، مراقبت‌ها، اطلاع‌رسانی، قرنطینه و کنترل و نظارت بر کشتار همچنان از سوی سازمان دامپزشکی ادامه خواهد داشت. از تولیدکنندگان و مرغداران می‌خواهیم همچنان نسبت به کنترل و مراقبت از واحدهای پرورشی خود حساسیت به خرج دهند و ارتباط خود را با سازمان دامپزشکی و کارشناسان شبکه‌های دامپزشکی حفظ کنند.

دبیرکل کانون سراسری مرغ تخم گذار ایران نیز در گفت‌وگو با مهر، تعداد طیور معدوم شده به‌دلیل شیوع آنفلوآنزا را بر اساس آخرین آمار را 12 میلیون قطعه عنوان کرد و افزود: صادرات مرغ و تخم مرغ فعلا متوقف است./

V-960129-06

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
عناوین مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار