شنبه, 04 شهریور 1391 ساعت 08:40

اطلاعات بیشتر

  • رو تیتر:

همایش مقابله با بیماری هاری برگزار می شود

معاون بهداشت و پیشگیری سازمان دامپزشكی گفت: ششمین همایش مقابله با بیماری هاری به مناسبت روز جهانی هاری (نهم مهرماه )در سالن همایش های توسعه رازی استان البرز برگزار می شود.

 

 

'محسن مشكوة' روز شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: این همایش با هدف هماهنگی جهت همكاری های میان بخشی در پیشگیری بیماری هاری و با شعار 'اتحاد جهانی برای كنترل هاری' برپا می شود.

 

وی اظهارداشت: دراین همایش كارشناسان، صاحب نظران و شركت كنندگان به بررسی وضعیت بیماری هاری در جهان و ایران خواهند پرداخت.

 

این مقام مسئول تصریح كرد: همایش مقابله با بیماری هاری با محوریت علائم بالینی هاری ، ایمنی علیه هاری با نگرش به انواع واكسن های آن ، نظام مراقبت هاری ، كنترل هاری در حیوانات ، راه های انتقال بیماری درحیات وحش و غیره برگزار می شود

 

معاون بهداشت و پیشگیری سازمان دامپزشكی ، هاری را یكی از بیماری های مشترك بین انسان و حیوان دانست و افزود: هاری بیماری حاد ویروسی است كه سیستم اعصاب مركزی را درگیر می كند و در صورت تاخیر در مراجعه به موقع مراكز درمانی می تواند باعث مرگ شود.

 

وی به برگزاری هفته دامپزشكی از هفتم تا چهاردهم مهرماه امسال نیز اشاره كرد و افزود: دامپزشكی برای غذای سالم ، اتحاد جهانی برای كنترل هاری، مقابله با بیماری های مشترك، دامپزشكی و توسعه پایدار روستا، دامپزشكی برای كاهش تهدید مقاومت میكروبی ، دامپزشكی برای تولید ملی از جمله نام هایی است كه برای ایام این هفته پیش بینی شده است .

 

همایش روز جهانی هاری با همكاری مركز مدیریت بیماری های واگیردار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی، انستیتو پاستور ایران، دانشگاه علوم پزشكی ارتش، سازمان حفاظت محیط زیست، جامعه دام پزشكان ایران، سازمان نظام دامپزشكی و اداره كل دامپزشكی استان البرز برپا می شود.

نظر جدید