Iranian Agriculture News Agency

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی در جلسه شورای هماهنگی مدیران سازمان جهادکشاورزی استان یزد بر لزوم اهتمام جدی تر دولت آینده به رونق و توسعه بخش کشاورزی تأکید نمود.

به گزارش خبرنگار ایانا در استان یزد : آیت ا... تقوی با اشاره به اهمیت جایگاه و نقش بخش کشاورزی در تأمین امنیت غذایی و ارتزاق آحاد جامعه در شرایط اقتصادی و تحریم های ظالمانه ، حذف قوانین دست و پاگیر اداری و موانع پیش روی تولید کنندگان و بهره برداران را در سال جاری که توسط مقام معظم رهبری به عنوان تولید ، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها نام گرفته است لازم برشمرد و ضرورت علمی کردن کشاورزی از جمله اصلاح بذر و نهال ، تولید علوفه ، تغییر نسل دام ها و ... را به عنوان اهداف مد نظروزارت جهاد کشاورزی یادآوری کرد.

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی  همچنین هوشمندی کشاورزان ، بهره برداران و تولید کنندگان یزدی را به عنوان الگویی برای سایر مناطق کشور برشمرد که با وجود خشکی این منطقه دستاورد های کمی و کیفی زیادی را در حوزه کشاورزی کشور به دست آورده اند .

برپایه این گزارش در این جلسه همچنین ، سید ابوالفضل وکیلی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان یزد ضمن خوشامد گویی و تبریک هفته جهادد کشاورزی ، برنامه ها و سیاست های این سازمان را در راستای استفاده بهینه از منابع آب و خاک ، اصلاح الگوی کشت ، استفاده از آب مجازی ، توسعه گلخانه ها ، پرورش دامهای سبک مولد و پربازده ، آبزی پروری در محیط های بسته و ... را تشریح نمود.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید