Iranian Agriculture News Agency

در دیدار رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان یزد با امام جمعه میبد، آیت الله اعرافی بر لزوم بهره گیری از روحیه جهادی برای ارتقاء بخش کشاورزی تاکید کرد.

لزوم بهره مندی از روحیه جهادی برای پیشبرد اهداف بخش کشاورزی

به گزارش خبرنگار ایانا در استان یزد، در ابتدای این دیدار سید ابوالفضل وکیلی رئیس این سازمان با اشاره به اهداف و رویکردهای بخش کشاورزی استان از جمله ایجاد مجتمع های دامداری ، اصلاح الگوی کشت و استفاده از گیاهان کم آبخواه ، گرایش به کشتهای متراکم و گلخانه ای ، تولید بذور سبزی و صیفی ، آبزی پروری و توجه به مراکز پرورش و تکثیر ماهی تیلاپیا و غیره ضرورت حذف یارانه نهاده های کشاورزی و اختصاص این یارانه بعد از مرحله تولید به تولیدکنندگان و مصرف کنندگان را مورد تاکید قرار داد.

وی اقداماتی همچون تعطیلی چاه های کشاورزی به بهانه حمایت از صنعت و خریداری آب از کشاورزان را عامل تهدیدکننده حیات محیطی و زیستی بر شمرد و خواستار بازنگری این امر در استان یزد شد.

در ادامه این دیدار ، آیت الله اعرافی ضمن اظهار رضایت از دستاوردهای کسب شده در بخش کشاورزی استان یزد ، تدوین برنامه پنج ساله و توجه به نیروی انسانی متخصص و مجهز به علوم نوین در این بخش اثرگذار را ضروری دانست و با بحرانی دانستن موضوع فضای سبز در استان کویری یزد ، اصلاح الگوی کشت ، جلوگیری از اتلاف آب و توجه ویژه به امنیت غذایی جامعه از طریق تولیدات بخش کشاورزی را در این راستا مهم برشمرد.

امام جمعه میبد همچنین بهره گیری از روحیه جهادی ، حمایت از فعالیتهای خرد و توسعه سرمایه گذاری توسط بخش خصوصی را ضامن ارتقاء و پیشبرد اهداف بخش کشاورزی دانست و خواستار حمایت همه دستگاه های اجرایی در این زمینه شد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید